Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ТРУБНО-ПЕРИТОНЕАЛЬНИМИ ФОРМАМИ НЕПЛІДНОСТІ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ

КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ТРУБНО-ПЕРИТОНЕАЛЬНИМИ ФОРМАМИ НЕПЛІДНОСТІ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ

Назва:
КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ТРУБНО-ПЕРИТОНЕАЛЬНИМИ ФОРМАМИ НЕПЛІДНОСТІ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шитова Ганна Валентинівна
УДК: 618.12-007.271:616.381-072.1
КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
З ТРУБНО-ПЕРИТОНЕАЛЬНИМИ ФОРМАМИ
НЕПЛІДНОСТІ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ
ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ
 
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: Академік АМН України,
доктор медичних наук, професор
Запорожан Валерій Миколайович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Іванюта Лідія Іванівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення реабілітації репродуктивної функції жінок, м. Київ
доктор медичних наук, професор
Зелінський Олександр Олексійович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства
та гінекології № 
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. акад. О. О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра акушерства та гінекології № 1
Захист відбудеться 21.11.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіхівський, 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського держав-ного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіхівський,2)
Автореферат розісланий 20.10.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед. н. Соболев Р. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Неплідність у шлюбі – проблема, що займає особливе місце в медицині. Відповідно до даних ВОЗ частота неплідних шлюбів становить 10-15% серед усіх подружніх пар (WHO,1995). Великого значення проблема неплідного шлюбу набуває у зв’язку із демографічною ситуацією, що склалася в Україні за останні роки. Згідно з даними МОЗ України, у нашій країні нараховується більш 1 млн. неплідних подружніх пар (Н.Г.Гойда, 1998). Серед жіночих чинників неплідності головне місце займають трубно-перитонеальні форми, питома частота яких становить від 30 до 70% (Л.І.Іванюта, 2000; Л.В.Адамян, В.И.Кулаков, 2000; J.M.Phillips, 1997).
На сьогоднішній день у веденні жінок із трубно-перитонеальними формами неплідності намітився помітний прогрес, пов’язаний з широким впровадженням в репродуктивну медицину малоінвазивних ендохірургічних технологій та методів допоміжної репродукції (В.М.Запорожан, 1999; І.З.Гладчук, 1999; В.І.Грищенко, М.І.Козуб, 1999; О.О.Зелінський та співавт., 1999).
Проте дотепер багато питань тактики ведення хворих із трубно-перитонеальними формами неплідності залишаються не вирішеними. Особливо це стосується хворих із дистальними оклюзіями маткових труб легкого або помірного ступеня тяжкості. Використання лапароскопічної реконструктивно-пластичної хірургії саме при таких формах трубно-перитонеальної неплідності дозволяє відновити прохідність маткових труб у 77-95% випадків та завагітнити природним шляхом 25-65% хворим. Хоча ці результати порівнянні з тими, що спостерігаються після проведення реконструктивно-пластичних операцій із застосуванням мікрохірургічної техніки, до уваги беруться переваги лапароскопії, пов’язані з її меншою інвазивністю (В.І.Грищенко, 1998; В.М.Запорожан, 1998; Л.В.Адамян, 1998; Г.М.Савельева, 2000; Х.А.Хирш,1999).
Серед чинників, що знижують ефективність лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій, провідну роль посідають процеси післяопераційного спайкоутворення, що призводить до реоклюзії маткових труб та повторного виникнення перитонеального чинника. З метою мінімізації процесу післяопераційного спайкоутворення в інтраопераційному та післяопераційному періодах розроблені різноманітні заходи (В.І.Грищенко, М.І.Козуб, 1999). У літературі відсутні повідомлення про ефективність застосування комплексу реабіліта-ційних заходів, що включають інтраопераційне утворення гідроперитонеума розчинами декстранів, а також вправи ЛФК, курс гідротубацій та фізіопроцедур у післяопераційному періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ТРУБНО-ПЕРИТОНЕАЛЬНИМИ ФОРМАМИ НЕПЛІДНОСТІ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок