Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ
АПН УКРАЇНИ
КУЗАВА ІРИНА БОРИСІВНА
УДК 371.036(021) : 376.4
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ
У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, ДЕМ’ЯНЧУК Олександр Никанорович,
Інститут мистецтв Волинського державного університету імені Лесі Українки,
завідувач кафедри музично-теоретичних дисциплін
Офіційні опоненти : доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
СИНЬОВ Віктор Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки та психології, директор
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
МАСОЛ Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія естетичного виховання
Провідна установа – Слов’янський державний педагогічний
університет, кафедра корекційної педагогіки та
спеціальної психології, Міністерство освіти і
науки України.

Захист відбудеться “30” березня 2004 року о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул.Берлинського,9.
Автореферат розіслано 27 лютого 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відповідно до Національної доктрини розвитку освіти в Україні у ХХІ ст., Державної національної програми “Освіта” (“Україна ХХІ ст.”) виняткового значення набуває забезпечення художньо-естетичної освіченості та вихованості особистості, залученні її до духовної культури. Чільне місце тут належить мистецтву. Його роль у формуванні особистості виняткова внаслідок найбільшої сили впливу на емоційний світ дитини. Тому на сучасному етапі розвитку освіти значна увага приділяється естетичному вихованню дітей, світогляд, інтереси, смаки, переконання, почуття яких хвилюють усіх, хто не байдужий до майбутньої долі нашого суспільства.
За останні роки в Україні значно розширився спектр досліджень з проблем естетичного виховання засобами різних видів мистецтва, визначається вплив різних форм, методів, засобів виховної роботи на естетичний розвиток особистості. Провідну роль у духовному, зокрема, в естетичному вихованні особистості відіграє формування художньо-естетичних інтересів. Ця проблема стосовно дітей із затримкою психічного розвитку (ЗПР) предметом спеціального дослідження не була. Наукові пошуки переважно спрямовувались на з’ясування етіології та особливостей розвитку їх пізнавальної діяльності (Т.В.Єгорова, Т.О.Власова, В.П.Жаренкова, І.Д.Карагьозов, І.С.Марченко, В.І.Менчинська, В.І.Лубовський, М.С.Певзнер, М.В.Рождественська, Н.М.Стадненко та ін.), пошук шляхів здійснення корекційно-розвивального впливу на таких дітей (Т.П.Вісковатова, Т.О.Власова, Т.Д.Ілляшенко, Т.М.Лазоренко, Н.І.Королько, Т.В.Сак, О.П.Хохліна та ін.). Всі зазначені автори підкреслюють, що діти із затримкою психічного розвитку відрізняються від вікової норми більш низьким рівнем та темпом розумового розвитку, що віддзеркалюється у різних видах пізнавальної діяльності. Це не може не ускладнювати процес формування у дітей цієї категорії художньо-естетичних інтересів та їх подальший особистісний розвиток.
Проблема інтересу досить широко висвітлена в науковій літературі (Б.Г.Ананьєв, Н.М.Бібік, Л.І.Божович, О.Н.Дем‘янчук, А.Г.Здравомислов, В.В.Зубарєв, Н.Г.Морозова, О.Н.Сохор, З.Є.Файчак, Ю.У.Фохт-Бабушкін, Г.І.Щукіна та ін.). Окремі аспекти даної проблеми відображено в працях з питань естетичного виховання школярів засобами мистецтва (В.Г.Бутенко, С.І.Жупанин, Л.Г.Коваль, І.В.Крицька, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок