Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян

Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян

Назва:
Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
РЕШЕТНИК ЛЕСЯ ПЕТРІВНА
УДК 394.3
Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням
екологічних прав громадян
Спеціальність12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природноресурсове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового, аграрного та екологічного права, Волинський державний університет імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор Долежан Валентин Володимирович, Одеська національна юридична академія, професор кафедри судових та правоохоронних органів.
Офіційні опоненти :
- доктор юридичних наук, професор Бобкова Антоніна Григорівна, Донецький національний університет, завідувач кафедри господарського права;
- кандидат юридичних наук, доцент Анісімова Ганна Валеріївна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри екологічного права.
Провідна установа - Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра трудового, аграрного та екологічного права, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 12 квітня 2005 року о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70).
 
Автореферат розісланий 11 березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Спасибо-Фатєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Конституційне закріплення основних екологічних прав людини в нашій державі стало актом гуманізації національного законодавства та зумовило необхідність формування відповідного правового механізму їх реалізації і захисту. Основою його досконалості та ефективності є теоретичні дослідження у різних галузях права, перед усім екологічного.
Основоположні екологічні права відносяться до природних прав людини. Вони невід’ємні, невідчужувані, перебувають у нерозривному взаємозв’язку з правом на життя та правом на здоров’я, тому потребують більш ефективного захисту, зокрема у формі відшкодування шкоди, заподіяної їх порушенням.
В “Основних напрямках державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки” затверджених Постановою Верховної Ради України 5 березня 1998 року, стан довкілля в Україні характеризується як кризовий. Результатом цього є різке погіршення стану здоров’я людей, збільшення смертності і в цілому ситуація характеризується як така, що наближається до глобальної екологічної катастрофи. Збільшення факторів негативного впливу на довкілля та загострення екологічних проблем потребує активних законодавчих, правозастосовчих та організаційних заходів з боку держави, уповноважених державних органів та громадськості, спрямованих на захист екологічних прав та інтересів громадян.
Необхідність дослідження обраної теми зумовлена також, незначною кількістю судових справ по відшкодуванню шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян. Це пояснюється недостатністю або недосконалістю правового регулювання суспільних відносин даної галузі.
Та обставина, що окремі екологічні права є правами природними та носять абсолютний характер, зумовлює певні особливості механізму компенсації шкоди, заподіяної їх порушенням, тому відносини, які виникають з приводу відшкодування шкоди, потребують всебічного аналізу, дослідження та визначення їх відповідного місця у загальній частині захисту прав людини.
Крім того, вагомою причиною, що зумовлює актуальність теми дослідження, є особливості шкоди, заподіяної порушенням права на екологічну безпеку (види, структура, розмір, сфера виникнення та особливості прояву) як правового явища, обумовленого різними за походженням екологічними факторами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок