Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СКЛАДУ МІНЕРАЛІВ З ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ПОРІД УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СКЛАДУ МІНЕРАЛІВ З ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ПОРІД УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СКЛАДУ МІНЕРАЛІВ З ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ПОРІД УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,61 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ НАН УКРАЇНИ
ЛЕГКОВА Галина Вікторівна
УДК 549.001.61(447)“611”
ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СКЛАДУ МІНЕРАЛІВ
З ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ПОРІД УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Спеціальність 04.00.20 – мінералогія, кристалографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, Технічному центрі НАН України, Національному авіаційному університеті МОН України
Науковий консультант доктор геолого-мінералогічних наук, професор
ПАВЛИШИН Володимир Іванович,
Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
професор кафедри мінералогії, геохімії і петрології
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук, доцент
ВАЛЬТЕР Антон Антонович,
Інститут прикладної фізики НАН України,
завідувач відділом фізичних методів аналізу руд
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
МАТКОВСЬКИЙ Орест Іллярович,
Львівський національний університет ім. І. Франка,
професор кафедри мінералогії
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
ПАНОВ Борис Семенович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри корисних копалин та екологічної мінералогії
Провідна установа: Криворізький технічний університет МОН України,
кафедра теоретичної і прикладної мінералогії
Захист відбудеться „23„ січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.203.01 Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою:
03680, Київ-142, пр. Акад. Палладіна, 34.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (03680, Київ-142, пр. Акад. Палладіна, 34)
Автореферат розісланий „21” грудня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геологічних наук Д.С. Черниш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна наука не має технічних засобів для штучного відтворення геологічних процесів, оскільки їх тривалість і обсяги надзвичайно великі. Із-за неможливості безпосередньої експериментальної перевірки, особливу роль у геології відіграють моделі, правильність яких визначається здатністю описувати геологічні події та явища. Основу моделей становлять закономірності і аксіоми, що й визначає їх фундаментальне місце у геології.
Зміни складу мінерального індивиду і мінерального виду як природних об’єктів мінералогії, на думку Д.П. Григорьєва, є основоположними чинниками геологічних подій, тому виявлення відповідних закономірностей є вельми важливим. Подібність змін в мінералах із різних типів порід (за складом, різної стратиграфічної позиції, різного віку тощо) означає, що поряд із зовнішніми, існують внутрішні причини змін, які пов’язані між собою. Це треба враховувати при з’ясуванні генезису, особливо, мінералів із найдавніших докембрійських утворень. Нині в геології накопичено великий обсяг даних про гетерогенний склад мінералів, які свідчать про закономірність змін, але кількісного методу для оцінки динаміки зміни складу не існує.
Отже, актуальність цього дослідження визначається фундаментальністю проблеми зміни складу мінералів в геології, в тому числі складу мінералів із докембрійських порід, відсутністю кількісних законів і методів оцінки макро- і мікрозміни хімічного складу мінеральної речовини.
Представлена дисертація – праця мінералогічного напряму, присвячена з’ясуванню закономірностей зміни складу породоутворювальних (олівіни, гранати, піроксени, амфіболи, слюди) та акцесорних (циркон, монацит) мінералів на основі експериментальних даних, отриманих комплексом фізико-хімічних методів.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана протягом 1986-2005 р.р. за науковими темами: „Фазы минерализации и закономерности металлоносности осадочно-вулканогенных формаций центральной части Украинского щита”, 1985-1990 р.р. (ДР № ) ІГФМ АН УРСР; „Геохронологія і ізотопна геохімія грануліт-гнейсових і граніт-зеленокам’яних комплексів Українського щита”, 1985-1990 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СКЛАДУ МІНЕРАЛІВ З ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ПОРІД УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок