Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Терещенко Світлана Антонівна
УДК 330.322.01
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України, (м. Донецьк)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Кривенко Лариса Володимирівна,
Українська академія банківської справи Національного банку України, завідувач кафедри регіональної економіки (м. Суми)
кандидат економічних наук, доцент Литвин Валерія Вікторівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Донецьк)
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії та економічних методів управління (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться 7 травня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198 а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 5 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г. С.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі Україна переживає зламний період у своєму розвитку. Цілком змінюється устрій життя, сформований протягом багатьох десятиріч. Ці зміни проходять надзвичайно болісно, супроводжуючись глибокою кризою в усіх сферах життя. В багатьох наукових публікаціях порушені питання виходу з економічної кризи, поліпшення добробуту людей та побудови соціально ориєнтованої економіки. Пропозиції різноманітні, торкаються широкого спектру політичних, соціальних, економічних, правових та культурних сторін життєдіяльності людей. Багатокольорова палітра думок пояснюється грандіозністю завдань формування якісно нового суспільства, реалізація яких стосується інтересів кожного суб’єкту економічної діяльності. Між тим, як зазначено в Посланні Президента України до Верховної Ради України “Україна: поступ у ХХІ століття. Стратегія економічної та соціальної політики на 2000-2004 рр.”, досягнення “стабільного економічного розвитку потребує нарощування інвестиційних ресурсів, послідовного збільшення частки капітальних вкладень у валовий внутрішній продукт, поліпшення структури інвестиційних джерел та оптимізації напрямів їх вкладення”. У зв’язку з цим науково обгрунтоване і послідовно чітке управління інвестиційними процесами відіграє вагому роль у формуванні ринкової економіки.
Основною проблемою інвестиційних процесів у період ринкових трансформацій є недостатність фінансових ресурсів та обмежені можливості їх залучення. Ці проблеми притаманні й Україні. Ні вітчизняні, ні іноземні інвестори не поспішають вкладати свої кошти в реальну економіку. Нині першочергове завдання держави полягає в тому, щоб забезпечити стимулювання процесів нагромадження й ефективного використання інвестиційних ресурсів.
Удосконалення управління інвестиційними процесами вимагає рішучих дій держави як на макро- так і на мікрорівнях. Державне управління інвестиційними процесами обумовлює збереження робочих місць та пріоритетів, а також веде до підтримки часто збиткових, але дуже важливих для національної безпеки галузей і виробництв. Метою приватного управління інвестиційними процесами є, як правило, максимізація прибутку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок