Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ЕТНОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

СТРУКТУРА ЕТНОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
СТРУКТУРА ЕТНОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,05 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Суліменко Ольга Олександрівна
УДК [316.3] (048)
СТРУКТУРА ЕТНОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ
22.00.03 - соціальна структура та соціальні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Євтух Володимир Борисович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, декан факультету соціології та психології, завідувач кафедрою загальної соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук
Аза Лариса Олександрівна,
Інститут соціології НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук
Тащенко Алла Казимирівна,
Київський університет туризму,
економіки, права,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Захист відбудеться 14 червня 2004 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ ” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О. Тарабукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформації суспільства, яка інтенсифікувалася з моменту проголошення незалежності України, непересічного значення в її розвитку набуває етнічний фактор. Наявність у складі населення України представників 133 етносів є свідченням її поліетнічності, а прагнення до збереження та розвитку власної культурної самобутності говорить про їх бажання брати участь у формуванні етнокультурного простору країни.
До проголошення незалежності України процес формування етнокультурного простору мав фрагментарний характер. З проголошенням незалежності український етнос та етнічні меншини отримали можливість відроджуватися, і сьогодні спостерігається інтенсивне формування етнокультурного простору України. Активізується підтримка національних культурних традицій. Для задоволення культурно-мистецьких потреб етнічних спільнот в Україні діє 36 центрів культур, 1166 національних аматорських художніх колективів, серед яких 227 театрів та театральних труп, 338 танцювальних колективів, 343 хорових колективи, 258 музичних ансамблів, будинки народної творчості, центри фольклору та етнографії. Зростає кількість національних професійних мистецьких колективів. Способи проведення вільного часу набувають етнічного забарвлення. Нині в нашій країні діє понад 1000 громадських організацій (переважно національно-культурні товариства) етнічних меншин, які є основним чинником збереження і розвитку етнічної самобутності, а також преса, що виводить етнічності у всеукраїнський контекст.
Сьогодні в Україні існують сприятливі передумови для формування системи адекватних трансформаційному періодові міжетнічних відносин, оскільки після проголошення незалежності як український етнос, так і етнічні меншини мають можливість відроджуватися, а існуюча в Україні правова база, яка регулює етнонаціональний розвиток, забезпечує можливість усім компонентам етнонаціональної структури включатися у формування етнокультурного простору України. Все це, як для українців, так і для представників інших етнічних спільнот, передбачає їх становлення як стійких елементів етнонаціональної структури, що мають можливість не лише демонструвати свою ідентичність, але і розвивати етнічну самобутність у рамках нового етнополітичного організму й активно вступати у взаємодію один з одним, формуючи етнокультурний простір України.
У процесі формування останнього виникають проблеми, пов’язані з особливостями розвитку етнічних спільнот, дистанціюванні представників етносів за культурологічними ознаками тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТРУКТУРА ЕТНОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок