Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРТЕПІАННИЙ СТИЛЬ М.РАВЕЛЯ: КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ТЕКСТ І ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

ФОРТЕПІАННИЙ СТИЛЬ М.РАВЕЛЯ: КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ТЕКСТ І ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

Назва:
ФОРТЕПІАННИЙ СТИЛЬ М.РАВЕЛЯ: КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ТЕКСТ І ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ВЛАСЕНКО Ірина Миколаївна
УДК 781.68: 789.03: 789.071.1
ФОРТЕПІАННИЙ СТИЛЬ М.РАВЕЛЯ:
КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ТЕКСТ І ВИКОНАВСЬКА
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
Спеціальність 17. 00. 03 - Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії музики та музичної етнографії Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
МАРКОВА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
Одеська державна консерваторія
ім. А.В.Нежданової, професор кафедри
історії музики та музичної етнографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
КИЯНОВСЬКА ЛЮБОВ ОЛЕКСАНДРІВНА,
Львівська музична академія ім. М.В.Лисенка,
професор, зав. кафедри історії музики
кандидат мистецтвознавства, доцент
РОЩИНА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського (м. Київ), доцент кафедри
спеціального фортепіано
 
Провідна установа: Харківський державний інститут мистецтв
ім. І.П.Котляревського, кафедра теорії музики
Захист відбудеться 29.05.2002р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, другий поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Автореферат розісланий22.04.2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І. М. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Проблема інтерпретації творів М.Равеля, що була предметом гострої полеміки між композитором і виконавцями в першій половині ХХ ст., досі залишається однією з складних і потребує наукової розробки у музикознавстві. Вона виходить за межі виконавства, бо, власне, знаходиться на стику музикознавства та мистецтвознавства в цілому.
Вітчизняна і закордонна равеліана складається з ряду наукових праць, проте існує мало літератури, спеціально присвяченої питанням фортепіанного стилю композитора. До того ж часто сам термін "стиль М.Равеля" не отримує чіткого визначення, є наявними описи його ознак як результат аналізу конкретних музичних творів (праці О.Д. Алексєєва, Л.Є. Гаккеля та ін.). Питання інтерпретації творів композитора у ракурсі обумовленості стильовими характеристиками виявляються майже недослідженими. Між тим теоретичні проблеми все більше змикаються з проблемами виконавськими. Сучасні мистецтвознавці (В.М. Холопова, Ю.М. Рагс та ін.) зазначають необхідність теоретичного аналізу "живого звучання" музичних творів.
У зв'язку з цим актуальним постає розгляд композиторського тексту та його виконавських інтерпретацій з позицій стильового підходу, що висуває на перший план бачення авторського стилю - композиторського і виконавського. У дослідженні вивчаються особливості інтерпретацій музики М.Равеля визначними піаністами у зумовленості їхніх стильових артистичних настанов авторським художньо-естетичним кредо. "Слуховий аналіз" твору в цьому випадку сполучається з аналізом нотного тексту.
В дисертації розглядаються виконавські інтерпретації фортепіанних творів М.Равеля першого (довоєнного) періоду творчості з метою обгрунтування правомірності (або неправомірності?) тих або інших конкретних виконавських прочитань. Звернення до фортепіанної спадщини М.Равеля не є випадковим. Композитор, хоча і не був концертуючим піаністом, складав музику за фортепіано: саме воно виявилося його творчою лабораторією, тут формувалися особливості авторського мислення, кристалізувався стиль. Розгляд стилю М.Равеля як потенційного носія образно-інтонаційних якостей виконавської інтерпретації є центральним пунктом праці.
Музика М.Равеля посідає чимале місце у репертуарі теперішніх виконавців. Вивчення фортепіанного стилю майстра є особливо важливим, оскільки багато характерних рис письма М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРТЕПІАННИЙ СТИЛЬ М.РАВЕЛЯ: КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ТЕКСТ І ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок