Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА лікування гіпертонічної хвороби у жінок В ПЕРІОД ПЕРИМЕНОПАУЗИ

оСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА лікування гіпертонічної хвороби у жінок В ПЕРІОД ПЕРИМЕНОПАУЗИ

Назва:
оСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА лікування гіпертонічної хвороби у жінок В ПЕРІОД ПЕРИМЕНОПАУЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ГОРАЧ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 618.173:616.12-008.331.1
оСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА лікування гіпертонічної хвороби
у жінок В ПЕРІОД ПЕРИМЕНОПАУЗИ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України,
м. Дніпропетровськ
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Хомазюк Тетяна Анастасіївна,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Фуштей Іван Михайлович,
Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України
завідувач кафедри терапії, клінічної фармакології та ендокринології;
доктор медичних наук, професор Кузнєцов Микола Степанович,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України,
професор кафедри внутрішньої медицини №2.
Провідна установа:
Національний науковий центр “Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска” АМН України, відділ ессенціальної гіпертензії.
Захист дисертації відбудеться 25.05. 2007 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7)
Автореферат розісланий 23.04. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Смуглов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Гіпертонічна хвороба (ГХ) як есенціальна артеріальна гіпертензія (АГ) є одним з найбільш розповсюджених серцево–судинних захворювань (ССЗ) сьогодення в Україні і в усьому світі (Сіренко Ю.М., 2007). Прогноз на 2030 р. свідчить про зростання АГ на 64% серед населення світу (Claude Lenfant, 2005). За останні роки спостерігається зростання частки жінок у структурі захворюваності на АГ, а також зростання розповсюдженості цієї патології серед жінок в період перименопаузи (Татарчук Т.Ф., 2005, Баранова Е.И., 2005).
Гормональний континуум у жінок в період перименопаузи є підґрунтям розвитку АГ, визначає особливості патогенезу і клінічних проявів з високими цифрами систолічного артеріального тиску (АТ), підвищеною лабільністю АТ, гіпертензивними кризами (Баранова Е.И., Маслова Н.П., 2004, Подзолков В.И., 2004). На тлі прогресуючого естрогенного дефіциту виникають вазомоторні, ендокринно-обмінні та нервово-психічні порушення, що є складовими клінічного симптомокомплексу клімактеричного синдрому (КС), які суттєво погіршують якість і прогноз життя цієї когорти жінок (Татарчук Т.Ф., 2005).
На сьогодні немає єдиної стратегії лікування жінок з ГХ та КС. Вибір раціональної антигіпертензивної терапії у жінок в період перименопаузи має базуватися на тлі особливостей, які властиві жіночому організму у цьому віковому періоді (Свищенко Е.П., Мищенко Л.А., 2006). За результатами багатоцентрових досліджень доведена ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (іАПФ) з урахуванням зменшення проявів КС, кращої переносимості, позитивного впливу на інсулінорезистентність, відсутності негативного впливу на метаболічні процеси, покращення якості життя (ЯЖ) пацієнток (MADAM, 1999).
„Золотим стандартом” для корекції проявів КС у жінок в період перименопаузи є ЗГТ. Проте, до сьогоднішнього часу немає єдиної думки про необхідність та ефективність застосування ЗГТ у жінок з ССЗ, не конкретизовані показання до їх застосування. Ряд досліджень, що цілеспрямовано вивчали дію замісної гормональної терапії (ЗГТ) на серцево-судинну систему жінок у менопаузі показали, що ефект позитивного впливу ЗГТ на загальну і серцево-судинну смертність, частоту інфаркту міокарду відсутній (PEPI, 1995, HERS ІІ, 2000, WHI, 2002).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: оСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА лікування гіпертонічної хвороби у жінок В ПЕРІОД ПЕРИМЕНОПАУЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок