Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-морфологічне обґрунтування корекції нігтьової пластинки в хірургічному лікуванні врослого нігтя в дітей

Клініко-морфологічне обґрунтування корекції нігтьової пластинки в хірургічному лікуванні врослого нігтя в дітей

Назва:
Клініко-морфологічне обґрунтування корекції нігтьової пластинки в хірургічному лікуванні врослого нігтя в дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇН
И


Міністерство охорони здоров'я України
НАЦІОНАЛЬНИЙ медичний університет ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Сокольник Сергій Олександрович
УДК 616.59 - 053.2 - 076 - 089
Клініко-морфологічне обґрунтування корекції нігтьової пластинки
в хірургічному лікуванні
врослого нігтя в дітей
14.01.09 – дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі дитячої хірургії, ЛОР хвороб та стоматології Буковинського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Боднар Борис Миколайович,
Буковинський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії,
ЛОР хвороб та стоматології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Крижановський Ярослав Йосипович,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри загальної хірургії з
курсом військово-польової хірургії ;
доктор медичних наук, професор
Дрюк Микола Федорович,
Інститут хірургії та трансплантології
АМН України, завідувач відділом мікросудинної та пластичної хірургії, м. Київ
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л Шупика МОЗ України, кафедра дитячої хірургії
Захист відбудеться 05.04. 2007 року о 13-30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01030, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 03.03. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент Я.М. Вітовський


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Врослий ніготь за своєю розповсюдженістю, схильністю до рецидивуючого перебігу залишається актуальною проблемою амбулаторної хірургії. Труднощі, з якими стикаються хірурги та віддалені результати оперативного лікування врослого нігтя добре відомі в хірургічній практиці. За матеріалами ряду авторів, хворі з врослим нігтем складають 5-10% від усіх амбулаторних хворих (О.К. Скобелкин, 1997). За даними А.П. Лябаха та співавт., 2002, тільки в одному стаціонарі м. Києва протягом одного року надається хірургічна допомога близько 100 хворим. Проте, в дитячій практиці небагато відомо про цей проблематичний синдром. Несвоєчасна діагностика та неадекватне лікування захворювання призводить до складних гнійно-некротичних ускладнень.
Проблема інкарнації нігтя і сьогодні зберігає свою актуальність, оскільки, незважаючи на великий арсенал існуючих методів лікування, жоден з них не задовольняє хірургів у повній мірі, їх ефективність залишається недостатньо високою (Р.Я. Фелькер, 1996).
Ще і на сьогодні широко поширена думка, що врослий ніготь є захворюванням, яке легко виліковується та не потребує серйозної уваги. Проте, багаточисельні випадки рецидивів захворювання, повторні звертання внаслідок тяжких ускладнень показують, що методи, які використовуються для лікування в ряді випадків недосконалі, а іноді і не обґрунтовані, тому потребують більш серйозного і критичного аналізу. Effendy I., 2003, вказує, що частота виникнення рецидиву захворювання в дітей становить 14,8%.
У випадках звичайного врослого нігтя найчастішим етіологічним чинником виступає хронічна травматизація нігтя та навколонігтьової ділянки в зоні вільного краю нігтьової пластинки внаслідок стиснення тісним взуттям. Неправильне обрізування вільного краю із заокругленням кута нігтя спричиняє його вростання в м’які тканини нігтьового валика, що є додатковим чинником захворювання. Крім того, існує вроджена причина, яка полягає в закрученій формі нігтьової пластинки на зразок жолоба (А.П. Лябаха та співавт., 2002).
Скобелкин О.К. і співавт., 1997, вказують, що в етіології інкарнації нігтя ведуча роль належить мікротравмі матрикса, внаслідок якої порушується мікроциркуляція та іннервація в ділянці росткових зон нігтя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Клініко-морфологічне обґрунтування корекції нігтьової пластинки в хірургічному лікуванні врослого нігтя в дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок