Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ПОЖЕЖОВИБУХОНЕБЕЗПЕКИ СИСТЕМ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПОДАННЯ ВОДНЮ НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ СПОЛУК ТА РОЗРОБКА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇЇ ЗНИЖЕННЯ

ОЦІНКА ПОЖЕЖОВИБУХОНЕБЕЗПЕКИ СИСТЕМ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПОДАННЯ ВОДНЮ НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ СПОЛУК ТА РОЗРОБКА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇЇ ЗНИЖЕННЯ

Назва:
ОЦІНКА ПОЖЕЖОВИБУХОНЕБЕЗПЕКИ СИСТЕМ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПОДАННЯ ВОДНЮ НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ СПОЛУК ТА РОЗРОБКА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇЇ ЗНИЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,58 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ
КОРНІЄНКО РУСЛАН ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 614.84
ОЦІНКА ПОЖЕЖОВИБУХОНЕБЕЗПЕКИ СИСТЕМ
ЗБЕРІГАННЯ ТА ПОДАННЯ ВОДНЮ НА ОСНОВІ
ГІДРОРЕАГУЮЧИХ СПОЛУК ТА РОЗРОБКА
РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇЇ ЗНИЖЕННЯ
21.06.02 – Пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії цивільного захисту України МНС України.
Науковий керівник – | кандидат психологічних наук, доцент Росоха Володимир Омелянович, Академія цивільного захисту України МНС України, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Соловей Віктор Васильович, Інститут проблем машинобудування НАН України, завідувач відділом гідридних енергоустановок, м. Харків;
кандидат технічних наук, доцент Тищенко Олександр Михайлович, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України, проректор з наукової роботи, м. Черкаси.
Провідна установа – | Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, кафедра комп’ютерного моделювання та інформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 20.01.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.01 в Академії цивільного захисту України за адресою: вул. Чернишевського, 94, м. Харків, 61023.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії цивільного захисту України за адресою: вул. Чернишевського, 94, м. Харків, 61023.
Автореферат розісланий 17.12. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Кривцова
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Водень є одним з висококалорійних палив, споживання якого в силу його унікальних теплофізичних властивостей постійно зростає. Однак ефективність використання водню в енергетичних установках (ЕУ) визначається не тільки його теплофізичними властивостями, але й характеристиками його системи зберігання і подання (СЗП).
Вибір СЗП водню визначається рівнем забезпечення характеристик водню, що задані споживачем, а також рівнем пожежовибухонебезпеки (ПВН) СЗП, який буде визначатися як пожежовибухонебезпечними властивостями водню, що одержується, так і пожежовибухонебезпекою процесів його зберігання, виділення та транспортування.
Існує інтерес щодо збереження водню у хімічно зв’язаному стані, зокрема, в формі гідридів металів та інтерметалідів.
Дослідження, що проведені співробітниками ІПМаш НАН України (м. Харків) показали, що одним з перспективних методів, що використовуються для виділення водню з гідридів, є використання реакцій гідролізу, у основі яких лежать незворотні реакції взаємодії різних гідрореагуючих сполук (ГРС), що містять водень, з водою. Дослідженнями в галузі розробки, створення та визначення властивостей таких гідрореагуючих сполук займалися Щербіна К.Г., Сокольський Д.В., Сармурзіна Р.Г. Роботи Трошенькіна Б.А., Калекіна О.Ю., Кривцової В.І. та інших дозволили оцінити існуючий рівень розробки генераторів та реакторів водню з використанням ГРС та можливість їх використання в ЕУ.
СЗП водню з використанням реакцій гідролізу мають достатньо високий рівень проробки, але це в основному стосується питань створення ефективних гідрореагуючих сполук, які дозволяють отримувати водень з максимально можливими швидкостями газовиділення. Питання пожежовибухонебезпеки (ПВН) таких систем розглядалися переважно з точки зору міцнісних властивостей систем та обладнання, що використовується. Робот, котрі присвячені питанням ПВН таких систем, як функції технологічного процесу генерації водню, не виявлено. Однак, як показує досвід, пожежовибухонебезпека таких систем залежить від параметрів водню, що виділяється, характеристик процесу його генерації та конструктивних рішень СЗП.
Таким чином, визначення характеристик процесу генерації водню у СЗП на основі ГРС та їх взаємозв’язків з пожежовибухонебезпекою СЗП такого типу дозволить визначити рівень ПВН таких систем та можливість його зниження за допомогою регулювання процесу генерації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОЦІНКА ПОЖЕЖОВИБУХОНЕБЕЗПЕКИ СИСТЕМ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПОДАННЯ ВОДНЮ НА ОСНОВІ ГІДРОРЕАГУЮЧИХ СПОЛУК ТА РОЗРОБКА РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ЇЇ ЗНИЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок