Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДТЕКСТ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ

ПІДТЕКСТ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ

Назва:
ПІДТЕКСТ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
ЗЕЛЕНІНА Надія Вікторівна
УДК 781.5
ПІДТЕКСТ МУЗИЧНОГО ТВОРУ:
ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ
Спеціальність 17.00.03. – Музичне мистецтво
Автореферат
на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Котляревський Іван Арсенійович
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
професор, завідуючий кафедрою теорії музики (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Самойленко Олександра Іванівна
Одеська державна музична академія ім. А.В. Нежданової,
професор кафедри історії музики та музичної етнографії,
проректор з наукової роботи
кандидат мистецтвознавства
Сюта Богдан Омелянович
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України,
відділ музикознавства,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Харківський державний університет мистецтв
ім. І.П. Котляревського, кафедра інтепреталогії та аналізу музики
Захист відбудеться “_29_” _грудня_ 2004 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.005.01 Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий “_25_” _листопада_ 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема розуміння є ключовою не тільки для філософії XX століття. Саме сьогодні це питання усвідомлюється як головне, стає домінантним і для окремих наук, і для культури в цілому. Безліч різноманітних інтерпретацій картини світу співіснують, не тільки не конфліктуючи одна з одною, але створюючи все більш повну систему людських уявлень про устрій універсуму.
В мистецтві та мистецтвознавстві означені процеси виражені особливо яскраво. Сучасне мистецтво нібито прагне знову дістатися свого споконвічного синкретизму, вільно переходячи з одного виду в іншій. Мистецтвознавство ставить найзагальніші питання, спрямовані на розкриття смислу твору мистецтва. Саме цим можна пояснити вибух уваги до явища та поняття “текст”, що широко вивчається різними галузями науки.
Поняття підтексту, вивченню якого присвячене дисертаційне дослідження, також належить до числа тих, саме існування яких обумовлене спрямованістю науки на осягнення основ творчого процесу.
Безпосереднім поштовхом до дослідження явища підтексту стало його осмислення в особистому досвіді автора як режисера музичного театру. Спостерігаючи за побутуванням поняття “підтекст” у режисерській і акторській практиці, було досліджено його використання стосовно різних видів музики – не тільки музично-сценічних творів, але й так званої „чистої” музики та вокальної музики зі словесним текстом. Відправною точкою (і своєрідним обгрунтуванням коректності такої паралелі) стала тріада Є. Назайкінського “контекст — текст — підтекст”, що являє, на думку вченого, сукупність трьох найбільш загальних груп принципів, які діють у музиці. Характеризуючи поняття “підтекст”, вчений доводить його необхідність для музикознавчої науки. Розуміння Є. Назайкінським кожної з трьох груп принципів музичної композиції — контексту, тексту та підтексту в цілому співпадає з нашим і є базисом дослідження. Однак поза увагою вченого залишається дія та взаємодія зазначених трьох груп принципів.
Цим практично вичерпується теоретичне обгрунтування явища підтексту в музикознавстві. Однак можна констатувати звернення до цього терміну в тих випадках, коли дослідника цікавить ситуація осмислення, що, в свою чергу, розглядається в різних гуманітарних галузях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДТЕКСТ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок