Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАЦІЙНА ПРИРОДА ЛЕГІТИМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

КОМУНІКАЦІЙНА ПРИРОДА ЛЕГІТИМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
КОМУНІКАЦІЙНА ПРИРОДА ЛЕГІТИМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
НІКОЛКО МІЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 172.1:316.28
КОМУНІКАЦІЙНА ПРИРОДА ЛЕГІТИМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
09.00.03. - Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь
2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Шоркін Олексій Давидович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
декан філософського факультету
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Заблоцький Віталій Петрович,
Донецький національний університет,
професор кафедри державно-правових дисциплін
кандидат філософських наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет,
завідувач кафедри філософських і соціальних наук
Провідна установа Інститут філософії НАН України
ім. Г.С. Сковороди,
відділ соціальної філософії
м. Київ
Захист відбудеться “25”__лютого_2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради з філософії К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, конференцзал.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий 22.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.філос.н., доц. Кремінський О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На всіх етапах розвитку людства влада була однією з формуючих, інтегруючих і креативних сил розвитку соціуму, одночасно виступаючи джерелом небезпеки для індивідуальної і суспільної свободи. Проблеми природи і сутності влади завжди знаходилися в центрі уваги соціально-філософської думки, визначаючи рішення інших, більш конкртних проблем. Одним з найбільш значущих аспектів сучасного розуміння організації і функціонування суспільства є проблема вивчення сутності феномена легітимації.
Із теоретико-методологічної точки зору вибір теми дослідження пов'язаний із тим, що практично всі попередні підходи до дослідження легітимації ігнорували її комунікативну складову як загальну й істотну основу. Із поля зору теоретиків, а тим більше практиків вислизала можливість подальшого заглибленого дослідження легітимаційних процесів у суспільстві за рахунок наробітків сучасної теорії комунікації.
У соціально-філософському аспекті принциповим виявляється вивчення зростаючого поля легітимаційних процедур сучасного суспільства: від політичних відносин і до повсякденного життя людей. Статус легітимації нині значно ширший, ніж це проглядається в класичних правових і політичних текстах. Ця позиція вимагає спеціального філософського розгляду універсальної сутності легітимаційних процедур суспільства.
У політичному контексті розширення досліджень легітимаційних процесів складає нагальну потребу не тільки для українського суспільства. Рефлексія ліберальних основ демократії, активно здійснювана західними теоретиками з початку 70-х років ХХ століття, веде пошук нових умов і задає інші змісти соціальному буттю. Дані про стан вітчизняної політичної реальності дозволяють констатувати гострий дефіцит легітимності як окремих акторов, так і політичної системи в цілому. Загальними для вітчизняних політологів стали твердження про кризу легітимності, - характерна назва однієї з доповідей круглого столу - “Десятилітня криза легітимності правлячих еліт”1Десять лет украинской независимости: уроки постсоветской трансформации и вызовы XXI века. Материалы круглого стола // Політична думка, 2001. - № 3. – С. 3-34.. Згідно з даними багаторічних досліджень, проведених Інститутом соціології НАНУ, з 1994 по 2001 рік по всій території України спостерігалась деяка позитивна динаміка зростання довіри, але тільки щодо політичних партій, у цілому ж рівень довіри основним акторам коливався на рівні 3-12%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОМУНІКАЦІЙНА ПРИРОДА ЛЕГІТИМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок