Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ

СОЦІАЛЬНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,03 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО ТА МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ”
Алексенцева-Тімченко Катерина Сергіївна
УДК 316.477 (043.3)
СОЦІАЛЬНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Науковий керівник – доктор соціологічних наук, професор
Подшивалкіна Валентина Іванівна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова (м. Одеса),
завідуюча кафедрою загальної та соціальної
психології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут підготовки кадрів
Державної служби зайнятості України (м. Київ),
завідувач кафедри соціології та соціальної роботи;
кандидат соціологічних наук,
Альшевська Неоніла Юріївна,
Житомирська дирекція
“Райффайзен Банк Аваль” (м. Житомир)
радник директора.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка (м. Київ), кафедра загальної соціології
Захист відбудеться “ 27 ” квітня 2007 року о ...... годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 при Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б, т. 64-57-15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського,  б.
Автореферат розісланий “___” березня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Активний розвиток громадянського суспільства підвищує роль особистості в організації власного життя та виборі форм професійного самовираження, зумовлюючи інтерес дослідників до соціальної творчості, у тому числі й у сфері побудови кар’єри. Кар’єрний шлях людини має свої етапи, які детерміновані суб’єктивними та об’єктивними чинниками, що найбільшою мірою впливають на різні його варіанти. Сьогодні звернення до заданої теми пов'язане з тим, що сучасний етап розвитку суспільства характеризується якісним зрушенням у сприйнятті людиною свого професійного шляху. Старі моделі побудови кар'єри не дозволяють досягти успіху за новими умовами, тому що породжені попереднім соціальним контекстом, тому й не зорієнтовані на цінності та норми сучасного суспільства. Внаслідок цього виникає необхідність адаптації індивідів до нових умов. Інформаційне суспільство сприяє формуванню індивідуальної кар'єри, презентуючи в ЗМІ моделі успішної професійної соціалізації. Дана тенденція, а також поява багатьох конкуруючих фахівців у сфері різного роду консультування, у тому числі й у побудові кар'єри, приводить до того, що остання здобуває штучний характер та представляє індивідуальний конструкт щодо реалізації особистісного та професійного потенціалу. Однак, така ситуація приводить до того, що, формуючи власну кар’єру, людина стикається з проблемою балансування між загальним (стандартизованим, типовим) та одиничним (унікальним). Отже, взаємодія даних чинників приводить до того, що явище “кар'єра” вимагає соціологічного осмислення як цілісного процесу з урахуванням об'єктивних та суб'єктивних умов її формування, що також спричиняє необхідність пошуку найбільш адекватного методу її дослідження.
Складність розробки стратегії дослідження даного явища пов'язана з його особливостями, тому що побудова кар’єри є елементом біографічного проекту особистості. Отже, потрібен підхід, що дозволяє розглядати кар'єру не тільки як послідовність заняття індивідами професійних позицій, але й що дозволяє зрозуміти більш глибинні елементи у формуванні кар'єрних стратегій. Це направляє дослідника у сферу “життєвого світу” особистості, який є цілісною структурою людської практики та протиставляється “системі” як сукупності об’єктивованих структур, що примусово впливають на поведінку індивіда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок