Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання процесів розподілу ресурсів у децентралізованих системах

Моделювання процесів розподілу ресурсів у децентралізованих системах

Назва:
Моделювання процесів розподілу ресурсів у децентралізованих системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вінницький національний технічний університет
Колесник ІРИНА СЕРГІЇВНА
 
УДК 625.115:330.105
Моделювання процесів розподілу ресурсів у
децентралізованих системах
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та
обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця –2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | кандидат технічних наук, доцент
Боровська Таїса Миколаївна
Вінницький національний технічний університет,
доцент кафедри комп’ютерних систем управління
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Лисогор Василь Микитович,
Вінницький державний аграрний університет,
професор кафедри менеджменту
аграрно-промислового комплексу
доктор технічних наук, професор
Раскін Лев Григорович
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
професор кафедри системного
аналізу та управління
Провідна установа | Національний університет „Львівська політехніка”,
кафедра автоматики і телемеханіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “-17_” _березня_ 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ВНТУ за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “_14_ ” _лютого__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах децентралізації виробничих систем, скорочення життєвого циклу виробів, виробничих систем і технологій актуальною є задача оптимального розподілення ресурсів або навантаження між паралельно працюючими елементами певної децентралізованої технічної системи. Причому це розподілення повинно виконуватись оперативно.
Задачі розподілу ресурсів актуальні на всіх рівнях ієрархії виробничих систем. До цього класу задач відносяться системи розподілу навантаження в енергомережах та тепломережах, система розподілу навантаження між паралельно працюючими хімічними реакторами, котельними та іншими технологічними установками. Сучасні мікропроцесорні засоби стимулюють застосування оптимального управління розподілом ресурсів в системах нижнього ієрархічного рівня. Характерний приклад - система оптимального розподілу навантаження між циліндрами сучасного автомобільного двигуна. Особливість останньої задачі, в тому, що при зменшенні навантаження відключаються окремі циліндри, тобто залежність управління від рівня загального навантаження є розривною. Управління такими двигунами є складним, однак воно дає великий екологічний і економічний ефект і тому воно реалізовано.
Технічні проблеми реалізації оптимального управління розподілом ресурсу чи навантаження можна вважати вирішеними. Сьогодні бракує тільки методів оптимізації, працездатних при невизначених, нестаціонарних, невипуклих робочих характеристиках - узагальнених виробничих функціях елементів розподілених систем.
Оптимізації розподілу узагальнених ресурсів та моделюванню процесів розподілу присвячена велика кількість робіт. Назвемо тут тільки ті, що були прототипами та “точками росту” в даній роботі. Це праці Р.Белмана, Л.Понтрягіна, М. Болтянського, В.Опойцева, М.Пешеля. Головним прототипом для побудови математичних моделей сучасних розподілених технічних систем та пошуку розв’язань оптимізаційних задач були роботи Р.Белмана з математичної теорії управління. Він визначив основні класи оптимізаційних задач управління, визначив структуру оптимальних розв’язань для довільних функцій критеріїв та обмежень і зупинився через брак у ті часи ефективних комп’ютерів і програм. Сьогодні є можливість зробити наступні кроки - довести теоретичні результати до конкретних розв’язань, розробити ефективні програми для оптимальних систем управління
Задача оптимізації розподілу обмеженого ресурсу і спряжена з нею задача оптимізації розподілу навантаження відносяться до класу задач нелінійного програмування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання процесів розподілу ресурсів у децентралізованих системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок