Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КРИМУ

СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КРИМУ

Назва:
СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
Гаспарян Михайло Володимирович
УДК 323.233.005
СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
В КРИМУ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Таврійського національного університету
ім. В. І. Вернадського Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник |
доктор філософських наук, професор
Габрієлян Олег Аршавірович,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського, завідувач кафедри політичних наук |
Офіційні опоненти | доктор філософських наук, професор
Швецова Антоніна Вікторівна,
Кримський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, завідувач кафедри економічної теорії, філософії та політології
кандидат політичних наук
Афанасьєв Віктор Олександрович,
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва, старший викладач кафедри філософії та права |
Захист відбудеться “6” вересня 2007 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 52.051.07 Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою:
м. Сімферополь, вул. Київська, 116 А.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “___” _________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
М. В. Ніколко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Суть соціально-політичних процесів, які виникають в Україні, полягає в зміні суспільних відносин, в трансформації економічних, державних і політичних структур. Це зумовлює істотні зміни в укладі життя, свідомості і поведінці великої маси людей. На початку 90-х років ці процеси набули кризового характеру:
По-перше, радикальні зміни сталися так швидкоплинно, що основна маса населення не зуміла активно включитися в соціально-політичний процес, а часом навіть не зрозуміла значення виниклих змін.
По-друге, перетворення відбуваються одночасно в економічній, культурній, політичній і соціально-психологічній сферах суспільства, тобто носять характер системних змін.
По-третє, вектором цієї трансформації є перехід від соціалістичного суспільства до суспільства з вільними ринковими відносинами.
Важко оцінити результати впливу цих процесів на соціум. Разом з тим, щоб нівелювати негативні наслідки, необхідний механізм, який дасть можливість відстежувати розвиток соціально-політичних процесів.
Таким механізмом може бути моніторинг соціально-політичних процесів. Він являє собою універсальну систему збору, аналізу і інтерпретації отриманих даних. Як один із ключових елементів системи моніторинга можна виділити “інструментарій моніторинга”, який нарівні з базовими соціологічними методами дослідження передбачає використання математичних методик, зокрема, теорії графів, кореляційного аналізу, описової статистики.
Запропонована система розробляється безпосередньо для Криму. Це зумовлено тим фактом, що Крим із усіх регіонів України має найбільший конфліктний потенціал. Крим, як ніяка інша частина країни, зазнав серйозних демографічних трансформацій. Це було зумовлено поверненням на батьківщину раніше депортованих кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, а так само економічною міграцією населення, що мешкало тут до розпаду СРСР. Крим виявився місцем зустрічі двох цивілізацій: християнської і мусульманської.
Незважаючи на те, що система створюється насамперед для Криму, вона наділена високою мірою універсальності і може бути застосована як базова модель і для інших регіонів України, і на національному рівні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дослідження виконано в рамках науково-дослідної теми кафедри політичних наук Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (“Регіональна політика: проблеми соціального капіталу”, державна реєстрація теми №0106U008460).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок