Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧЕРНІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА МІЖНАРОДНИЙ ТУРИЗМ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

ЧЕРНІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА МІЖНАРОДНИЙ ТУРИЗМ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ЧЕРНІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА МІЖНАРОДНИЙ ТУРИЗМ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 380.8
ЧЕРНІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
МІЖНАРОДНИЙ ТУРИЗМ ЯК ФАКТОР
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ:
РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 08.10.01 - розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Поважний Станіслав Федорович,
Донецька державна академія управління, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький державний університет
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри
 
кандидат економічних наук, доцент
Антонова Валерія Анатоліївна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі
Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри
 
Провідна установа - Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародного менеджменту (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 12 травня 2000 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 10 квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період переходу до ринкової економіки міжнародний туризм є одним із перспективних напрямків зовнішньоекономічної діяльності країни і її регіонів. Відомо, що на частку туристичного бізнесу припадає 7 відсотків загальносвітового експорту товарів і послуг, що в абсолютному вираженні поступається тільки прибуткам від експорту нафти, нафтопродуктів і автомобілебудування.
Для економіки України з її найбільш розвиненими туристсько-рекреаційними центрами: Чорноморським узбережжям, Карпатами, Слов’яногір’ям, Азовським узбережжям і унікальними містами, які поєднують прикмети старовини і сучасності, значення міжнародного туризму полягає в тому, що, по-перше, це сфера швидкого обігу капіталу, при відносно невеликих капіталовкладеннях; по-друге, це ефективний засіб модернізації інфраструктури і, по-третє, можливість створення нових робочих місць як у державній, так і в регіональній економіці.
З прийняттям в Україні Закону "Про туризм" були створені сприятливі умови для підприємництва і розвитку туристсько-рекреаційних регіонів, удосконалення і пропаганди національної культури. Особливу актуальність туристичний бізнес набуває в промисловому Донбасі, що пов'язано з процесом реструктуризації вугільної промисловості, закриттям промислових підприємств і звільненням трудових ресурсів, які можуть знайти собі застосування в туристичній галузі господарювання.
Розвиток регіонального туристичного бізнесу буде сприяти створенню спеціальних малих і середніх підприємств, а також активізації і стимулюванню роботи цілої мережі галузей народного господарства: будівництва, торгівлі, сільського господарства, виробництва товарів народного споживання, транспорту і зв'язку, формуванню сучасної кадрової політики в регіоні і поетапному виходу регіонального туристичного бізнесу як на загальнодержавний, так і на світовий рівень туристичних послуг.
Увага автора дисертаційної роботи зосереджена на актуальних питаннях теорії і практики управління регіональною системою туризму.
Актуальність дисертаційної роботи полягає в розробці теоретико-економічних підходів і методів, заснованих на визначенні потреб громадян в одержанні туристичних послуг, у першу чергу, на регіональному рівні, у рекомендаціях щодо використання нових організаційних форм і маркетингових напрямків у діяльності регіональних підприємств туристичної інфраструктури, що має сприяти підйому якості наданих послуг і удосконаленню рекреаційно-туристичної бази національного туризму як усередині регіону, так і в зовнішньоекономічній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧЕРНІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА МІЖНАРОДНИЙ ТУРИЗМ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок