Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно - економічний механізм функціонування операційної системи виробничого підприємства (на прикладі підприємств машинобудування)

Організаційно - економічний механізм функціонування операційної системи виробничого підприємства (на прикладі підприємств машинобудування)

Назва:
Організаційно - економічний механізм функціонування операційної системи виробничого підприємства (на прикладі підприємств машинобудування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,96 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти та науки України
Хмельницький державний університет
Декалюк Олена Віталіївна
УДК 658. 5. 012. 32 (477)
Організаційно - економічний механізм функціонування операційної системи виробничого підприємства
(на прикладі підприємств машинобудування)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Хмельницькому державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник |
доктор економічних наук, професор
Федулова Любов Іванівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділом технологічного прогнозування та інноваційної політики
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Петрович Йосип Михайлович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри економіки підприємства та менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Калина Алла Василівна,
Київський національний економічний університет, Міністерство освіти і науки України, доцент кафедри управління персоналом |
Провідна установа | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції. України, відділ міжгалузевих структурних проблем виробництва, м. Київ |
Захист дисертації відбудеться 23 вересня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Хмельницького державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Камянецька, 110.
Автореферат розісланий 20 серпня 2004 р.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економіки важливим завданням є формування такого механізму управління виробництвом, який би забезпечував узгоджений, комплексний підхід до організації його функціонування та був спрямований на досягнення ритмічного випуску продукції, своєчасне задоволення потреб споживачів при забезпеченні загальної результативності. Для підвищення ефективності функціонування підприємств зарубіжними та вітчизняними економістами запропоновано різноманітні підходи, концепції, методичні рекомендації тощо. Науковці та служби підприємств по різному розглядають процес організації виробництва, нерідко нехтуючи принципами інтеграції виробництва.
В останні роки в закордонній і вітчизняній економічній теорії та практиці все частіше звертається увага на операційний менеджмент як найбільш ефективну технологію управління операціями і конкурентну перевагу підприємства.
Проблемами дослідження виробничого та операційного менеджменту, а також виробничої й операційної систем як їх об’єктів займалися такі вітчизняні вчені як Василенко В., Казарцев В., Курочкін О., Петрович Й., Плоткін Я., Пушкар Р., Сумець А., Тарнавська Н., Ткаченко Т., Яременко О., російські – Козловський В., Макаров В., Маркіна Т., Прикін Б., Рум’янцева З., Саломатін Н., Фатхутдінов Р. та зарубіжні – Гелловей Л., Мескон М., Хедоурі А., Чейз Р., Еквілайн Н., Сог Лі, Шнайдер М. та інші. Проте питання формування організаційно-економічного механізму функціонування операційного менеджменту з точки зору концепції управління операціями висвітлено недостатньо. Узагальнення, здійснене на основі вивчення наукових робіт, показало, що ціла низка принципових аспектів, які стосуються вказаних проблем досі ще не має послідовного вирішення в умовах трансформаційної економіки. Це пов’язано насамперед із неординарною складністю проблеми, що обтяжує застосування стандартних методик і не дає можливості робити однозначні висновки та давати рекомендації.
Розробка теоретико-методичних і науково-практичних проблем організації раціонального функціонування операційної системи підприємства диктується насамперед запитами практики і представляє як науковий, так і практичний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організаційно - економічний механізм функціонування операційної системи виробничого підприємства (на прикладі підприємств машинобудування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок