Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська фортепіанна соната: теорія, історія, сучасні тенденціїї

Українська фортепіанна соната: теорія, історія, сучасні тенденціїї

Назва:
Українська фортепіанна соната: теорія, історія, сучасні тенденціїї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І.Чайковського
Ланцута Леся Володимирівна
УДК 786:78.082 (477)
Українська фортепіанна соната:
теорія, історія, сучасні тенденціїї
17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії музики етносів України та музичної критики Національної музичної академії України ім. П. І.Чайковського.
Науковий керівник – Зінькевич Олена Сергіївна, |
доктор мистецтвознавства,
професор,
зав. кафедрою історії музики етносів України та музичної критики Національної музичної академії України ім. П. І.Чайковського
Офіційні опоненти – Пясковський Ігор Болеславович, |
доктор мистецтвознавства,
професор,
Національна музична академія України ім. П. І.Чайковського
Олійник Леся Степанівна,
кандидат мистецтвознавства,
Український інноваційний центр гуманітарної освіти при Академії педагогічних наук України,
провідний науковий співробітник
Провідна організація – | Вищий державний музичний інститут ім. М. В. Лисенка,
кафедра історії музики
м. Львів
Захист відбудеться “30” вересня 1998р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.50.27.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук при Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (252001, Київ-1, вул. Городецького 1/3, ІІ поверх, ауд. 36).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії.
Автореферат розісланий “29” серпня 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецствознавства |
І. М. Коханик


 
Загальна характеристика роботи
Нині, в кінці ХХ століття, складні еволюційні процеси привели до значних змін в усій системі музичного мислення. Панівною стала тенденція індивідуалізації. Пошуки атипово-го спричиняють безмежну множинність художніх рішень, народжених оригінальними, єдиними у своєму роді композиторськими задумами.
Найекспериментальнішим рівнем системи музичного мислення стала музична мова, яка часто створюється штучно. Її оновлення, ускладнення пов`язане з оволодінням нетрадиційним звуковим матеріалом. Постійно формуються нові композиторські техніки, які часто співіснують в одній часовій площині, народжуючи плюралізм звукосистем.
Яскрава ознака сучасності – істотне посилення драматургічного фактору мислення. Унікальність концепції, а, значить, і драматургіч-ного задуму кожного окремого твору несе з собою безмежну різноманіт-ність форм їх реалізації. Це призводить до кардинального переосмис-лення традиційних композиційних структур, широкого розповсюдження атипових, екстраординарних, нерідко надзвичайно далеких від будь-яких прообразів, оскільки процес активного творчого експериментування заторкнув глибинні основи формотворення.
Загострення відчуття виразового матеріалу порушило типологічну стійкість музичного жанру, який також стає предметом активних нова-цій. В результаті, узалежнюючись від техніки письма, жанр з верхньо-го узагальнюючого рівня художньої системи пересувається нижче, міня-ється місцями з рівнем компонування форми та сферою виразових засо-бів. Повна відмова від інваріантної структури означає використання жанру лише як певного умовного знаку. Водночас загроза розпаду жан-рової системи врівноважується тенденцією до її збереження. Очевидно, саме в лоні останньої традиційні жанри все ж продовжують функціону-вати.
Діалектична складність “життя” жанру в умовах сучасної музичної практики, що ніби балансує між буттям і небуттям, висуває його про-блему як одну з провідних у теоретичному музикознавстві.
Істотні перетворення торкнулись різних сфер і жанрів музичної творчості, та найбільш гостра ситуація, на наш погляд, склалася навколо найновіших інструментальних композицій, що посідають місце традиційних сонатних і симфонічних циклів. Соната і симфонія, тісно пов`язані з тонально-гармонічним мисленням і стійкими викристалізованими структу-рами, особливо болісно “пережили” радикальність нинішніх змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Українська фортепіанна соната: теорія, історія, сучасні тенденціїї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок