Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ України в умовах здійснення ПОЛІТИКИ колективізації НА СЕЛІ (1928-1933 рр.)

ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ України в умовах здійснення ПОЛІТИКИ колективізації НА СЕЛІ (1928-1933 рр.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ України в умовах здійснення ПОЛІТИКИ колективізації НА СЕЛІ (1928-1933 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
СУБОЧЄВ Ігор Володимирович
УДК 94(477)”1928/1933”
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ України в умовах здійснення ПОЛІТИКИ колективізації НА СЕЛІ
(1928-1933 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Дніпропетровського
Національного університету Міністерства освіти України
Науковий керівник: - кандидат історичних наук, доцент
Нікілєв Олександр Федорович
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор,
Ченцов Віктор Васильович,
Академія митної служби України,
ректор
-
кандидат історичних наук, доцент
Головко Володимир Вікторович,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті, 49027, м.Дніпропетровськ, пл.Т.Шевченка, 1, Палац стулентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. О.Гончара Дніпропетровського національного університету, 49050, м.Дніпропетровськ, вул.Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 19 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період становлення нової демократичної держави значно зріс інтерес громадськості до історії України, особливо до сторінок, які раніше або ж не були достатньо висвітлені внаслідок ідеологічного заангажування, з кон’юнктурних міркувань та через обмеженість доступу до архівних матеріалів, або ж протягом тривалого часу подавалися необ’єктивно. Особливо це стосується періоду колективізації сільського господарства України, позначеного репресіями щодо селянства, голодомором, численними випадками порушення законності на селі. Незважаючи на те, що в Україні, починаючи з другої половини 1980-х рр., багато дослідників торкалися проблем колективізації, розкуркулення, політичних репресій щодо селянства, тією чи іншою мірою досліджували політико-економічний курс, запроваджуваний біль-шовиками в галузі сільського господарства наприкінці 20-х – початку 30-х рр. ХХ ст., проблеми, пов’язані з висвітленням механізму здійснення зазначеного курсу партійними, державними органами, істориками розглядалися лише побіжно
Важливою ланкою в такому механізмі була правоохоронна система до якої належали й органи юстиції. Їхня роль у запровадженні політики колективізації на селі й до цього часу залишається маловивченою.
Актуальність наукового дослідження обумовлена потребою визначення ролі та місця органів юстиції УСРР у забезпеченні реалізації політико-економічного курсу на селі наприкінці 1920-х – початку 1930-х рр. ХХ ст., наслідками якого були масові репресії проти селянства, голодомор, численні випадки порушення законності. Неупереджений аналіз діяльності тогочасних органів юстиції, спрямованої на запровадження в життя політики колективізації на селі, дозволяє висвітлити механізм здійснення владними органами репресивного курсу щодо селянства. Актуальність дослідження даної проблеми обумовлена й тим, що в сучасній Україні використання владою правоохоронних органів для досягнення своїх політичних цілей все ще має місце. І при цьому пріоритет законності, попри загальні декларації і певні зрушення в цьому питанні, все ще не став нормою діяльності владних струтур. З огляду на завдання побудови правової держави у демократичній Україні, не завадить вивчити досвід (позитивний, негативний) органів, які повинні були стояти на захисті прав народу, різних соціальниї верств.
З’вязок з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження є частиною науково-дослідної роботи кафедри історії України, історичного факультету Дніпропетровського національного університету за темою “Історія Наддніпрянської України: етнонаціональні, етносоціальні, етнокультурні процеси”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ України в умовах здійснення ПОЛІТИКИ колективізації НА СЕЛІ (1928-1933 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок