Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРОДНИЙ ТЕАТР ТОВАРИСТВА “УКРАЇНСЬКА БЕСІДА” У ЛЬВОВІ: ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ДІЯЛЬНОСТІ (1918–1924 рр.)

НАРОДНИЙ ТЕАТР ТОВАРИСТВА “УКРАЇНСЬКА БЕСІДА” У ЛЬВОВІ: ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ДІЯЛЬНОСТІ (1918–1924 рр.)

Назва:
НАРОДНИЙ ТЕАТР ТОВАРИСТВА “УКРАЇНСЬКА БЕСІДА” У ЛЬВОВІ: ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ДІЯЛЬНОСТІ (1918–1924 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,24 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ІМ. М. Т. РИЛЬСЬКОГО
Б О Н Ь К О В С Ь К А
Олена Олегівна
УДК 792.054(477.83)(09)(048)
НАРОДНИЙ ТЕАТР ТОВАРИСТВА “УКРАЇНСЬКА БЕСІДА”
У ЛЬВОВІ: ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ДІЯЛЬНОСТІ (1918–1924 рр.)
спеціальність 17.00.02 – театральне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі театрознавства Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого
Науковий керівник: Пилипчук Ростислав Ярославович,
кандидат мистецтвознавства, професор,
академік Академії мистецтв України,
ректор Київського державного інституту театрального
мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого
Офіційні опоненти: Загайкевич Марія Петрівна, доктор мистецтвознавства,
професор, провідний науковий співробітник Інституту
мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М. Т. Рильського НАН України
Коломієць Ростислав Григорович, кандидат мистецтвознавства,
член-кореспондент Академії мистецтв України, професор
Київського державного інституту театрального
мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого
Провідна установа: Харківська державна академія культури
Захист відбудеться 02.10.2002 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради (шифр К 26.227.02) в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського
Автореферат розісланий 31.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Степанова Галина Павлівна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У театральному процесі Східної Галичини з 1864 по 1924 рр. український професіональний театр товариства “Руська бесіда”, а з 1916 р. – “Українська Бесіда”, без перебільшення, був епіцентром її національного культурно-мистецького життя. Феномен становлення цього театру і його діяльність до вибуху Першої світової війни більшою чи меншою мірою завжди відзначені в різних історіях українського театру.
Актуальність теми. У комплексі досліджень цілісної історії українського театру через геополітичні обставини відбулась історично зумовлена диференціація українського театрального процесу Східної і Західної України. Поза очевидними, хоча не завжди закономірними спільними моментами репертуарної політики, акторського і режисерського мистецтва, подібністю організаційної структури, тут простежуються характерні відмінності, що простежуються не тільки у розмежованому територіально-суспільному просторі, а й у суб’єктивному ідеологізовано-часовому вимірі. Якщо становлення і розвиток нового українського театру у Східній Галичині, зокрема товариства “Руська бесіда”, на сьогоднішньому етапі отримали відповідний історично-театрознавчий аналіз, то діяльність театру під протекторатом того ж товариства з модифікованою назвою “Українська Бесіда” у системі українського сценічного процесу окупованої Польщею Галичини 1920–1930-х рр. залишилась не введеною у загальний огляд розвитку українського театру ХХ ст. Тим часом цей недовготривалий період функцінування театру товариства “Українська Бесіда” (1918–1924) дуже важливий, оскільки у нечисленних розвідках і спогадах зафіксовано чимало цікавих подій, нововведень і планів, неординарних знахідок, досягнень і навіть віхових у театральному процесі Східної Галичини явищ. Тобто діяльність різних театральних колективів товариства “Українська Бесіда” того часу характерна і важлива тим, що усі вони більшою чи меншою мірою намагались працювати і розвивались за законами і в контексті актуальних ідей і напрямів тогочасного українського модерного сценічного мистецтва.
Отож, з одного боку, назріла потреба не тільки в історичній площині конкретизувати, структурно виокремити і класифікувати усі етапи цього періоду і тим самим цілісно й умотивовано завершити історичний розвиток театру товариства “Українська Бесіда”, а з другого – обумовивити відмінність цих етапів художнім і адміністративним керівництвом, репертуарною політикою, режисурою і акторським складом, – ввести цей театр у контекст тогочасного як східногалицького, так і загальноукраїнського театрального процесу, а разом з тим у сучасну історію українського театру і новітні театрознавчі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАРОДНИЙ ТЕАТР ТОВАРИСТВА “УКРАЇНСЬКА БЕСІДА” У ЛЬВОВІ: ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ДІЯЛЬНОСТІ (1918–1924 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок