Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕПЛОВОГО СТАНУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ ЗМІННОГО СТРУМУ В НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ ЇХ РОБОТИ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕПЛОВОГО СТАНУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ ЗМІННОГО СТРУМУ В НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ ЇХ РОБОТИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕПЛОВОГО СТАНУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ ЗМІННОГО СТРУМУ В НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ ЇХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,99 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Федоров Михайло Михайлович
УДК 621.313.017.7
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕПЛОВОГО СТАНУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ ЗМІННОГО СТРУМУ В НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ ЇХ РОБОТИ
Спеціальність 05.09.01 - Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі електромеханіки і теоретичних основ електротехніки в Донецькому національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
Андрієнко Петро Дмитрович,
ВАТ НДІ „Перетворювач”, м. Запоріжжя,
заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Яковлєв Олександр Іванович,
Національний аерокосмічний університет імені
М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, м. Харків,
завідувач кафедри енергетики та електротехніки;
доктор технічних наук,
Федоренко Григорій Михайлович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
головний науковий співробітник;
доктор технічних наук, професор,
Ткачук Василь Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
м. Львів,
завідувач кафедри електричних машин.
Провідна установа: ЗАТ “Електроважмаш”, Міністерство промислової політики України, м. Харків
Захист відбудеться 20 листопада 2003 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.08 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”
за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 7 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Болюх В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі експлуатації двигуни змінного струму зазнають динамічні теплові впливи. Їхнє температурне поле визначається, з одного боку, умовами експлуатації, що характеризуються різноманітними режимами роботи, станом навколишнього середовища, умовами теплообміну, з другого боку - їхніми конструктивними особливостями, властивостями матеріалів, використовуваних для виготовлення окремих частин машини, системами охолодження і т. ін.
У загальному випадку в електродвигунах має місце несталий тепловий стан, що характеризується зміною температури окремих їхніх частин, мінливістю теплових потоків, незбалансованістю виділюваною усередині машини і відводимою за їхні межі тепловою енергією. Виникаючі при цьому теплові перевантаження приводять до скорочення терміну служби ізоляції обмоток машини, а іноді і до аварійних ситуацій. У цьому зв'язку питання контролю, діагностики і прогнозування динаміки теплового стану електродвигунів у різних режимах роботи актуальні при їхньому проектуванні, виробництві й експлуатації.
У розглянутій проблемі домінуюче значення мають методи аналізу і прогнозування теплових перехідних процесів у вузлах електродвигунів змінного струму в різних режимах їхньої роботи в умовах змінного навантаження. Незважаючи на велику кількість робіт, присвячених дослідженню нестаціонарних теплових процесів, практично відсутня інформація про особливості характеру протікання теплових перехідних процесів у різних вузлах електричних машин і впливу на них різних факторів.
Існуючі методи розрахунку й аналізу не одержали широкого поширення при рішенні практичних задач прогнозування теплового стану в елементах конструкції електродвигунів змінного струму, що виникають у процесі виробництва й експлуатації. Незважаючи на велику практичну значимість, інформація про динаміку теплового стану електричних машин обмежена. Практично відсутній контроль температури обмоток при їхній експлуатації, а прогнозування теплового стану при перемінному навантаженні здійснюється за величиною середніх втрат, що гріють, чи результатами випробувань на нагрівання, проведених на одному зразку перед серійним виробництвом. При цьому судження про теплові перевантаження в обмотках обмежені, тому що відсутня пряма залежність між середніми втратами і температурою, а випробування на нагрівання проводяться в тривалому чи в одному з можливих повторно-короткочасних режимах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕПЛОВОГО СТАНУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ ЗМІННОГО СТРУМУ В НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ ЇХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок