Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІЧНІ АСПЕКТИ БЛОЧНО-МОДУЛЬНОГО КОНСТРУЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ

ГІДРОДИНАМІЧНІ АСПЕКТИ БЛОЧНО-МОДУЛЬНОГО КОНСТРУЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ

Назва:
ГІДРОДИНАМІЧНІ АСПЕКТИ БЛОЧНО-МОДУЛЬНОГО КОНСТРУЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сумський державний університет
Яхненко Сергій Михайлович
УДК 621.65
ГІДРОДИНАМІЧНІ АСПЕКТИ БЛОЧНО-МОДУЛЬНОГО
КОНСТРУЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ
05.05.17 – Гідравлічні машини і гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Євтушенко Анатолій Олександрович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри
прикладної гідроаеромеханіки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фінкельштейн Зельман Лазаревич,
Донбаський гірнично-металургійний інститут,
професор кафедри гірничної енергомеханіки
та обладнання, м. Алчевськ
кандидат технічних наук,
Дранковський Віктор Едуардович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
доцент кафедри гідравлічних машин
Провідна організація:- Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного
НАН України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 27 листопада 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий “ 24 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перекачування рідинно-твердих сумішей (РТС) динамічними насосними агрегатами є об’єктивно існуючою технологічною складовою різних галузей промисловості та сільського господарства. З одного боку, це наслідок недостатнього очищення середовищ, які підлягають перекачуванню. З іншого – об’єктивна необхідність перекачувати саме гідросуміші (каналізаційні стоки у житлово-комунальному господарстві, пульпові розчини гірничо-збагачувальних підприємств та багато іншого).
Робочий процес насосів гідродинамічного принципу дії недостатньо вивчений навіть відносно роботи на чистих рідинах, тим більше є багато невідомих складових у роботі вказаного насосного обладнання на гідросумішах. В цьому плані окремої уваги потребує аналіз поняття якості роботи насосів на гідросумішах в цілому і на РТС, зокрема. При перекачуванні РТС сумарні техніко-економічні показники якості роботи насосного обладнання є більш прийнятними не тільки і не скільки по відношенню до звичного коефіцієнта корисної дії (ККД) при роботі насоса на чистій рідині. Сьогодні більшої уваги потребують інші показники, в тому числі, властивість „незабивання” проточної частини (ПЧ) насосу при перекочуванні ним РТС. Поняття „незабивання” до цього часу існувало тільки як якісне, без наявності відповідних кількісних його показників. Останнє не дозволяє формулювати коректні в математичному плані оптимізаційні задачі вибору або проектування насосного обладнання для перекачування РТС різних за складом та властивостями.
Ще однією проблемою є необхідність зниження собівартості виготовлення насосного обладнання. Це питання сьогодні особливо актуальне для українських насособудівників. В існуючих умовах господарювання, при різкому обмеженні ринків збуту, створення великої номенклатури вузькоспеціалізованого насосного обладнання є економічно недоцільним. Загальна теорія розвитку технічних систем дає відповідь відносно шляхів виходу з цього положення – перехід до блочно-модульного конструювання. В нашому випадку це створення багатофункціональних, по складу і властивостям середовищ, які підлягають перекачуванню, насосних агрегатів гідродинамічного принципу дії у блочно-модульному виконанні. Зокрема, такий шлях пройшли фахівці в області гідромашин об’ємного принципу дії і результати їх роботи є окремим вагомим свідоцтвом його перспективності. В цілому, це значна проблема, яка потребує спільних зусиль фахівців різних спеціальностей. Перекачування РТС є однією із складових цієї науково-технічної проблеми.
Підсумовуючи, можна вважати, що задача науково-методичного забезпечення розробки або (та) вибору динамічних насосних агрегатів блочно-модульного виконання, в тому числі, призначених для роботи на РТС, є актуальною, її вирішення доцільним і своєчасним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІЧНІ АСПЕКТИ БЛОЧНО-МОДУЛЬНОГО КОНСТРУЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок