Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕФРОТИЧНИЙ СИНДРОМ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ)

НЕФРОТИЧНИЙ СИНДРОМ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ)

Назва:
НЕФРОТИЧНИЙ СИНДРОМ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОВКОТРУБ НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 619:616.6107/.092:636.2
НЕФРОТИЧНИЙ СИНДРОМ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ
І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ
(ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ)
16.00.01 діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Левченко Володимир Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри терапії та клінічної діагностики
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Кондрахін Іван Петрович,
Південний філіал “Кримський державний
агротехнологічний університет” Національного аграрного
університету, завідувач кафедри терапії та клінічної
діагностики;
кандидат ветеринарних наук, доцент
Локес Петро Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри терапії
Провідна установа Харківська державна зооветеринарна академія
Міністерства аграрної політики України, кафедри терапії
та діагностики і клінічної біохімії
Захист відбудеться “21” квітня 2005 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 в Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква,
вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “17” березня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Стадник П.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних галузей сільськогосподарського виробництва в Україні завжди було тваринництво. Останніми роками в нашій країні намітилася тенденція щодо поліпшення генетичного потенціалу корів молочного напряму. У багатьох колективних господарствах створені високопродуктивні стада, де надої на корову становлять 6 8 і навіть 10 тис. кг молока за лактацію (Буркат В.П., 1998; Левченко В.І., Влізло В.В., 1998). Високоудійні корови вибагливі до умов утримання та годівлі, які, на жаль, часто порушуються, що призводить до розвитку такої патології тварин, як кетоз, хвороби печінки, ацидоз та алкалоз рубця, румініт, зміщення сичуга, післяродова гіпокальціємія, вторинна остеодистрофія, гіповітамінози та інші хвороби (Кондрахин И.П., 1980, 1998; Левченко В.І., Сахнюк В.В., 1997; Влізло В.В., 1998). Певна частина у цій захворюваності припадає на хвороби нирок.
Патологія нирок у великої рогатої худоби найчастіше має латентний перебіг і виникає як вторинна при різних хворобах. Так, у високопродуктивних корів вона поєднується з жировою гепатодистрофією (Влізло В.В., 1998), а у телят є наслідком катаральної бронхопневмонії чи гастроентериту (Федюк В.И., 1992). Це значно утруднює постановку діагнозу, а отже і своєчасне призначення патогенетично обгрунтованого лікування. Оскільки хвороби нирок перебігають здебільшого малосимптомно, зростає необхідність удосконалення їх лабораторної діагностики. Тому проблема нефропатій залишається актуальною як у плані подальшого вивчення етіології та патогенезу, так і пошуку нових інформативних методів оцінки функціонального стану нирок, діагностики їх патології та експериментального обґрунтування ефективних засобів терапії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною наукової тематики кафедри терапії та клінічної діагностики Білоцерківського державного аграрного університету (номер держреєстрації 0103U004460), яка є складовою галузевої науково-технічної програми УААН “Забезпечення ветеринарно-санітарного благополуччя в Україні” (розділ 13113), та держбюджетних угод №№ 1/16 і 1/27 з Міністерством аграрної політики України.
Мета роботи полягає в експериментальному і теоретичному обгрунтуванні методів діагностики нефротичного синдрому у високопродуктивних корів, а також у телят, хворих на колібактеріоз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НЕФРОТИЧНИЙ СИНДРОМ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок