Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЩИТОПОДІБНИХ ЗАЛОЗ ТА ЇХ РОЛЬ У ФОРМУВАННІ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ

ВІКОВІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЩИТОПОДІБНИХ ЗАЛОЗ ТА ЇХ РОЛЬ У ФОРМУВАННІ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ

Назва:
ВІКОВІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЩИТОПОДІБНИХ ЗАЛОЗ ТА ЇХ РОЛЬ У ФОРМУВАННІ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ДЖУРА ОЛЬГА РОМАНІВНА
УДК:611.447-018.611-018.4
ВІКОВІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПРИЩИТОПОДІБНИХ ЗАЛОЗ ТА ЇХ РОЛЬ
У ФОРМУВАННІ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ
14.03.09 - гістологія, цитологія, ембріологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Ященко Антоніна Михайлівна, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, професор кафедри гістології, цитології та ембріології.
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Мельник Наталія Олексіївна, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, доцент кафедри гістології та ембріо-логії;
доктор біологічних наук, професор Волков Костянтин Степанович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Захист дисертації відбудеться “_13_” __грудня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.601.03 в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Севастопольська, 17).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий “_5_” _листопада____ 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.601.03
доктор медичних наук, доцент Машталір М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широкий спектр наукових досліджень по вивченню патології прищитоподібних залоз, зокрема різних форм гіпер- та гіпопаратироїдизму, та їх взаємозв’язок із механізмами розвитку патологічних процесів, що відбуваються на клітинному рівні у кістковій тканині та інших органах, залишаються до кінця не з’ясованими.
На сьогоднішній день проведено ряд досліджень з питань діагностики, профілактики та лікування патології прищитоподібних залоз (Marx S.J., 2000; Arnuff B. et al., 2002). Зокрема, увага дослідників зосередилась на аналізі механізмів прояву первинного гіперпаратироїдизму переважно жінок постменопаузального віку, у яких є фізіологічно обумовленою втрата кісткової маси внаслідок зниження ендокринної функції яєчників (Vestergard P., 2000; Котова И.В., 2003 ). Клінічним та експериментальним шляхом було вивчено та проаналізовано морфофункціональні порушення не лише у кістковій системі, але й шлунково-кишковому тракті, нирках, нервовій і серцево-судинній системі та ін. (Котова И.В. и др., 2003; Bilezikian J.P. et al., 2004). Доволі рідкісним захворюванням є вроджений (ідіопатичний) гіперпаратироїдизм, частіше у клінічній практиці зустрічаються псевдогіпопаратироїдизм, автоімунна деструкція прищитоподібних залоз чи інші форми гіперпаратироїдизму, не зумовлені механічним видаленням прищитоподібних залоз під час проведення хірургічних операцій, а, отже, мало вивчені на морфофункціональному рівні (Королевская Л.И., Лукьянчиков В.С., 2003).
Зважаючи на демографічну ситуацію в Україні, зокрема прогресуючу тенденцію старіння населення, поруч із дослідженням розвитку первинного гіперпаратироїдизму гостро стоїть проблема остеопорозу (Крись-Пугач А.П. та ін., 2000; Поворознюк В.В. та ін., 2002). Основна роль у розвитку первинного остеопорозу у жінок належить зниженню ендокринної функції яєчників у постменопаузальному періоді, коли у перші 2-3 роки втрата кісткової маси становить за індексом міцності кістки 17,6%, сенільний остеопороз розвивається після 70 років як у чоловіків, так і у жінок, але вже значно повільніше (Siris E.S. et al., 2001). Проблема остеопорозу, який за останнє десятиліття вийшов на четверте місце після серцево-судинних, онкологічних захворювань та цукрового діабету, зумовила бурхливий розвиток не лише лікувально-профілактичних заходів, але, найперше, діагностичних методів виявлення цього захворювання: комп’ютерна томографія, магнітно-ядерний резонанс, ультразвукова та рентгенографічна (одно-, двофазна адсорбційна) денситометрія, поруч із рутинними методами визначення концентрації загального та іонізованого кальцію та фосфатів у крові та сечі, рівня паратгормону, активності лужної фосфатази, гідроксипроліну, та інших показників є немаловажним (Рапопорт С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВІКОВІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЩИТОПОДІБНИХ ЗАЛОЗ ТА ЇХ РОЛЬ У ФОРМУВАННІ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок