Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАФІЗИКА ПОЕТИЧНОГО МИСЛЕННЯ АНТИЧНОСТІ (досвід історико-філософської реконструкції)

МЕТАФІЗИКА ПОЕТИЧНОГО МИСЛЕННЯ АНТИЧНОСТІ (досвід історико-філософської реконструкції)

Назва:
МЕТАФІЗИКА ПОЕТИЧНОГО МИСЛЕННЯ АНТИЧНОСТІ (досвід історико-філософської реконструкції)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,24 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЦОВ Сергій Вікторович
УДК 11 “652”
МЕТАФІЗИКА ПОЕТИЧНОГО МИСЛЕННЯ АНТИЧНОСТІ
(досвід історико-філософської реконструкції)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор філософських наук, професор
Панфілов Валерій Олександрович
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Аляєв Геннадій Євгенович
Полтавський національний технічний
університет ім. Юрія Кондратюка,
завідувач кафедри філософії та
соціально-політичних дисциплін;
доктор філософських наук, професор
САВЕЛЬЄВА Марина Юріївна
Центр гуманітарної освіти НАН України,
м. Київ,
професор ЦГО НАН України;
доктор філософських наук, професор
ШАБАНОВА Юлія Олександрівна
Національний гірничий університет,
м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедри філософії
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук при Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 19 травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук, професор В.Б. Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Буття культури немислиме поза тими твірними структурами, які її породжують, зберігають, актуалізують. Їх згасання в силу різноманітних чинників: забуття культурою власних фундаментальних міфічних засновків (Ф.Ніцше), занепад «життєвого пориву» (А. Бергсон, А. Тойнбі), технократизація буття (М. Гайдаґґер), вичерпання «пасіонарного імпульсу» (Л. Гумільов) та ін., перетворює живий організм культури в механічний манекен цивілізації (О. Шпенглер).
Значущість та дія таких структур проявляється з особливою силою в перехідні періоди історичного становлення, коли відбувається перебудова економічної, політичної, соціальної, духовної сфер, перевіряється на тривкість сама життєвість суспільства, його можливість і здатність відкривати нові культурно-онтологічні горизонти. Європейська історія знає чимало таких прикладів. Античність у т.зв. «вісний час» – виникнення самої філософії, діяльність Сократа, Платона, Аристотеля та ін., що встановила ключові орієнтири в різних галузях буття, в тому числі в сучасній інтелектуальній та науковій свідомості. Англія та Франція рубежу XVI–XVII ст. – витоки емпіризму та раціоналізму, що започаткували лінії трансцендентального суб’єктивізму та панування науки в новоєвропейській історії. Німеччина XVIII–XIX ст. – феномени німецької класичної філософії та романтизму, які подарували світу критичну настанову свідомості, ідею синкретичності акту пізнання і творчості. Російська імперія XIX–XX ст. – «срібний вік» російської культури, котрий дав цілий каскад оригінальних рішень у філософській, літературній, художній сферах.
Сучасна Україна переживає перехідний період своєї історії. Формування національної самосвідомості, народження автономної державності, здобуття самостійності в економічній, правовій, культурній сферах пред’являють до тих, хто сьогодні здійснює зазначені процеси – політикам, керівникам, митцям, ученим, філософам та ін., особливі вимоги, і насамперед, – необхідність персональної відповідальності. Реальна дія твірних структур в культурі не детермінується соціально-політичними колізіями. Ці структури, що втілюють у собі багатогранний, мозаїчний характер творчості, представляють акт спонтанності свідомості, її свободи, і неможливі поза тим, що Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: МЕТАФІЗИКА ПОЕТИЧНОГО МИСЛЕННЯ АНТИЧНОСТІ (досвід історико-філософської реконструкції)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок