Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБМІН ЦИКЛІЧНИХ НУКЛЕОТИДІВ І ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ГОСТРОМУ ВІРУСНОМУ ГЕПАТИТІ В

ОБМІН ЦИКЛІЧНИХ НУКЛЕОТИДІВ І ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ГОСТРОМУ ВІРУСНОМУ ГЕПАТИТІ В

Назва:
ОБМІН ЦИКЛІЧНИХ НУКЛЕОТИДІВ І ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ГОСТРОМУ ВІРУСНОМУ ГЕПАТИТІ В
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ІМ. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
 
СОВІРДА ОЛЬГА СТЕПАНІВНА
УДК 616.36-002.1:57.053.4
ОБМІН ЦИКЛІЧНИХ НУКЛЕОТИДІВ І ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ГОСТРОМУ ВІРУСНОМУ ГЕПАТИТІ В
14.01.13 – інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ– 2005


Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Сервецький Костянтин Леонідович,
завідувач кафедри інфекційних хвороб
з курсом епідеміології,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Вовк Ала Дмитрівна,
завідувач відділу вірусних гепатитів і СНІДу
інституту епідеміології та інфекційних хворб
ім. Л.В. Громашевського АМН України
доктор медичних наук, професор
Дикий Богдан Миколайович,
завідувач кафедри інфекційних хвороб
з епідеміологією,
Івано-Франківська державна медична академія
Провідна установа: Львівський національний медичний університет
ім. Данила Галицького, МОЗ України
кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією,
 
Захист дисертації відбудеться 31.03.2005 року о 11 годині
На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Київському інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул. Амосова,5).
Автореферат розісланий 25.02.2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
к. мед. н., доцент Кононенко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаючий інтерес науковців до проблеми вірусних гепатитів і зокрема гострого гепатиту В обумовлений неухильним ростом кількості хворих, як в Україні, так і в цілому світі (Марієвський В.Ф, Гураль А.Л., 1999; Гендон Ю.З.,1998). На сьогодення відомо (Возиянова Ж.И., Шкурба А.В., Корчинский М.Ч., 1999), що щорічно в світі реєструється більш, як 500 млн. випадків захворювання на гострий гепатит В. Наукові розробки останніх років надали можливість верифікувати діагноз гострого вірусного гепатиту та встановити тяжкість перебігу і визначити можливість виникнення фульмінантних форм, наслідком яких є летальний висхід (Ильина Е.Н., 2003; Громашевская Л.Л. 2001). З іншого боку - вірус здібний персистувати в організмі, що обумовлює часту хронізацію процесу з формуванням хронічного гепатиту і цирозу печінки (Бабак О.Я., 1999).
Значна кількість робіт присвячена дослідженню особливостей метаболізму вуглеводів, ліпідів, вітамінів, системи ПОЛ, АОС (Нікітін Є.В. та співавт., 1993; Антонова Т.В., Николаенко С.Л., 1998; Копильчук Г.П. та співавт., 2002).
Між іншим, незважаючи на багаточисленність подібних досліджень, на сьогодні цілий ряд питань, які торкаються патогенезу ГГВ, і зокрема тяжкого його ступеня, залишаються нез’ясованими. Однією з таких невирішених проблем є дослідження стану, за умов ГГВ, системи циклічних нуклеотидів, яка є універсальною системою, що контролює метаболічні процеси на клітинному і субклітинному рівні. Дослідження саме цих процесів при ГГВ, на нашу думку, надають можливість вияснити молекулярні механізми зрушення метаболічних процесів і відповідно уточнити ступінь деструктивних змін в печінці та з’ясувати ефективність застосованих терапевтичних заходів. Окрім цього, практично відсутні дані, щодо характеристики функціонального стану циклічних нуклеотидів за умов ГГВ тяжкого перебігу в різних вікових групах хворих та в залежності від їх статі.
Вище перераховані проблеми і визначили основну мету нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідницьких робіт кафедри інфекційних хвороб з курсом епідеміології Одеського державного медичного університету і є фрагментом теми “Використання інтерфероногенів, гепатопротекторів і антиоксидантів в лікуванні хронічних вірусних гепатитів“ № держреєстрації: г/р 0199U002024.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБМІН ЦИКЛІЧНИХ НУКЛЕОТИДІВ І ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ГОСТРОМУ ВІРУСНОМУ ГЕПАТИТІ В

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок