Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРЕСОВО-ДИФУЗІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРЕСОВО-ДИФУЗІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРЕСОВО-ДИФУЗІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КРАМАР ВОЛОДИМИР ГЕНРІЄВИЧ
УДК 664.1.034
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРЕСОВО-ДИФУЗІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ
05. 18. 12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Малежик Іван Федорович, Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування.
Офіційні опоненти: 1. Пушанко Микола Миколайович, доктор технічних наук, професор кафедри технологічного обладнання харчових виробництв Національного університету харчових технологій.
2. Осадчий Леонід Мартинович, кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник УкрНДІ цукрової промисловості Міністерства аграрної політики України.
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології Національної Академії Наук України та Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться “__3___” грудня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.02 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 20 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Зав’ялов В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних технологічних операцій бурякоцукрового виробництва є отримання дифузійного соку. Від ступеня досконалості проведення цього процесу багато в чому залежать ефективність роботи наступних станцій заводу, якість та вихід готової продукції, витрата паливно-енергетичних ресурсів і, врешті, економічні показники виробництва.
Дифузійний спосіб сокодобування, використовуваний нині у цукровій промисловості, є достатньо відпрацьованим і усталеним. Але існує ряд факторів, які ускладнюють оптимізацію співвідношення між втратами цукрози в жомі та кількістю соку, що надходить у подальше виробництво за дифузійного способу. Так, зменшення відбору соку на виробництво за дотримання нормативних втрат цукрози в жомі подовженням тривалості дифузійного процесу на практиці призводить до погіршення якісних характеристик соку внаслідок збільшення переходу в сік нецукрів, а також до зменшення продуктивності дифузійного апарата. Застосування тоншої стружки для збільшення поверхні її контакту з екстрагентом також можливе лише до певної межі, після якої гідродинамічні умови взаємодії фаз в дифузійному апараті погіршуються. Крім того, підтримання відбору соку на рівні 130% до маси буряків для деяких типів дифузійних апаратів є необхідною умовою надійної роботи транспортної системи стружки.
Отже, актуальними є розроблення і впровадження способів сокодобування, здатних забезпечити краще, ніж за дифузійного способу, співвідношення між відбором соку на виробництво, тривалістю процесу та ступенем вилучення цукрози із сировини без погіршення якісних показників отримуваного соку.
Одним з напрямів удосконалення процесу сокодобування в цукровій промисловості є розроблення нових перспективних технологій на основі суміщення процесів. До цього напряму належить і пресово-дифузійна технологія сокодобування з попереднім лужним обробленням стружки (далі – ПДТС), якій присвячена дана робота. Ця технологія об’єднує в собі тепловий і хімічний вплив на бурякову тканину та процеси пресового і дифузійного вилучення цукрози з буряків, що має на меті комплексну інтенсифікацію процесу сокодобування і, як результат, зменшення відбору соку на виробництво та втрат цукрози в жомі.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких викладено в дисертаційній роботі, виконувались згідно з держбюджетною НДР “Створити та впровадити у виробництво пресово-дифузійну технологію сокодобування для цукрових заводів України”, що виконувалась на замовлення концерну “Укрцукор” згідно Договору №13/92 від 27.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРЕСОВО-ДИФУЗІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок