Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В. М. ЧИСТЯКОВОЇ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОРІЧЧЯ

АКТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В. М. ЧИСТЯКОВОЇ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОРІЧЧЯ

Назва:
АКТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В. М. ЧИСТЯКОВОЇ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ГОРДЄЄВ Сергій Іванович
УДК 792.071.2.028.-056.45/477/"20"
АКТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В. М. ЧИСТЯКОВОЇ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОРІЧЧЯ
17.00.01 — теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ХАРКІВ — 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури і мистецтв України (м. Харків).
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, доцент
Зборовець Іполит Васильович,
професор кафедри літератури
Харківської державної академії культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Овчиннікова Альбіна Петрівна,
професор кафедри теорії держави і права
Одеської національної юридичної академії;
кандидат мистецтвознавства, доцент
Чепалов Олександр Іванович,
докторант Національної музичної академії України
ім. П. І. Чайковського, м. Київ
Провідна установа: Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, кафедра театрознавства Міністерства культури і мистецтв України
Захист відбудеться "16" червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури (61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4, кімн. ).
Автореферат розісланий " 14 " травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І. Лошков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена завданнями національного відродження України, які передбачають осмислення на сучасному етапі історії та теорії українського театру, подальший розвиток вітчизняного акторського мистецтва, виявлення його характерних особливостей для того, щоб усвідомити історичні перспективи входження української культури в європейське суспільство.
У новій культурній історичній ситуації вітчизняний театр, як й інші сфери художнього життя суспільства, перебуває у постійному творчому пошуку. Його успішність значною мірою залежить від оптимальної співвіднесеності традицій і новацій в українській театральній культурі. Ця обставина актуалізує увагу науковців до тих яскравих представників сценічного мистецтва, котрі завжди дотримувалися традицій вітчизняної театральної школи, але водночас постійно рухалися вперед, відкриваючи нові обрії професійної майстерності.
Сценічна діяльність Валентини Миколаївни Чистякової (1900–1984) охоплює великий і важливий період становлення й розвитку української театральної культури. Майстерність актриси формувалася під впливом різних течій і театральних шкіл, зокрема діяльності корифеїв українського театру, експериментів Леся Курбаса, художніх відкриттів Мар’яна Крушельницького, творчих здобутків А. Бучми,. Н. Ужвій, І. Мар’яненка, Л. Гаккебуш, О. Сердюка, Д. Антоновича. Все це допомогло виявити непередбачувані можливості її багатогранного таланту.
Вона стала першим інтерпретатором на національній сцені образів, створених Т. Шевченком, О. Корнійчуком, І. Дніпровським, М. Кулішем, О. Островським, О. де Бальзаком, зіграла понад ста ролей різного тематичного змісту й жанрово-стильового спрямування.
В. М. Чистякова розпочала творчу діяльність у період, коли мистецтво актора, на думку К. Станіславського, було недосконалим і позбавлене наукових засад. Видатна українська актриса запровадила в театральну практику нове ставлення до драматургічного матеріалу ролі, увела в арсенал засобів акторської виразності сценічну метафору. Вистави за її участю містили багаті творчі ідеї, відкривали нові перспективи для театрального мистецтва.
В. М. Чистякова не тільки досягла високої майстерності в акторському мистецтві, але й постійно передавала свій досвід молодим як педагог і наставник. Талант актриси визнано далеко за межами України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: АКТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В. М. ЧИСТЯКОВОЇ ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок