Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ІНТЕРЕСУ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ІНТЕРЕСУ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ІНТЕРЕСУ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет культури і мистецтв
КРОТОВА Тетяна Федорівна
УДК 78.+ 37.01
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ІНТЕРЕСУ
ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ
13.00.02. – теорія та методика навчання музики і
музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і
мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
теорії музики та музичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ростовський Олександр Якович,
Ніжинський державний педагогічний
університет імені М. Гоголя,
декан музично-педагогічного факультету
кандидат педагогічних наук, доцент
Гузій Наталія Василівна,
Національний педагогічний університет
імені М. Драгоманова,
завідувач кафедри педагогічної творчості
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет
імені Г. Сковороди,
кафедра музично-інструментальної
підготовки вчителя,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 1 червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 30 квітня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Особлива роль у націєтворчих процесах, що актуалізуються в Україні на початку XXІ століття, належить системі мистецької освіти. Саме в цій сфері закладаються передумови збереження національної духовної спадщини, формується естетична культура особистості. Основу мистецької освіти становить мережа спеціалізованих шкільних закладів, в яких відбувається підготовка нових поколінь молоді, здатної розуміти, сприймати і створювати художні цінності, зберігати і примножувати культурні надбання нації.
Сучасний розвиток педагогічної науки висуває завдання здійснити кардинальні зміни у системі освіти і свідчить про необхідність вироблення нових підходів до її діяльності на основі творчого використання досягнень національної і світової педагогіки, зважаючи на те, що шкільна музична освіта не є обов'язковою. За цих умов забезпечення духовно-творчого розвитку школярів у музичних школах, зокрема, розвиток сталого інтересу до музичного виконавства як найактивнішої форми самовираження в мистецтві, набуває особливої актуальності.
До осмислення категорії “інтерес” зверталися представники багатьох гуманітарних наук: філософії, психології, соціології, педагогіки, мистецтвознавства.
Як предмет дослідження педагогіки інтерес має різні значення. Це – мета навчання і виховання; умова ефективності навчального процесу; мотив діяльності (Н. Бойко, З. Друзь, С. Захаров, І. Кравцова, В. Марків). Результати аналізу найвагоміших праць з музичної психології, в яких значна увага приділяється значенню інтересу у взаємовідносинах особистості з музичним мистецтвом (Л. Бочкарьов, Л.Виготский, Г. Іванченко, В. Медушевський, В. Петрушин, М. Старчеус), виявляють визначальну роль мотивації в музично-виконавській діяльності, взаємозв'язок між інтересами і потребами.
Сучасна музично-педагогічна наука має значні здобутки у дослідженні проблеми формування інтересу в сфері музичного мистецтва, в якій музичний інтерес постає як спрямованість особистості на пізнання музичного мистецтва через активне прагнення до музичної діяльності (А. Болгарський, Н. Гришанович, О. Дем'янчук, С. Жуков, С. Никитюк, А. Паламарчук, Г. Плесніна, Е. Цибуля). В працях науковців розглянуто особливості інтересу школярів до музичного мистецтва, визначено специфіку його формування з урахуванням вікових особливостей учнів, розроблено сукупність практичних рекомендацій щодо формування інтересу школярів до того чи іншого виду музичної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ІНТЕРЕСУ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок