Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛІНГОВИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

КОНТРОЛІНГОВИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

Назва:
КОНТРОЛІНГОВИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
Індекс УДК: 338.45 + 658.15
Гладкіх Микола Іванович
КОНТРОЛІНГОВИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка підприємства
і організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості
НАН України (м. Донецьк), директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Берсуцький Яків Григорович,
Обчислювальний центр Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), заступник директора;
кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Гордань Валентина Іванівна,
Інститут економічного прогнозування
НАН України (м. Київ), старший
науковий співробітник відділу
інституційних змін і розвитку
форм господарювання.
Провідна установа– Сідноукраїнський національний
університет Міністерства освіти і науки
України (м. Луганськ), кафедра менеджменту
Захист відбудеться "21" березня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77
Автореферат розісланий "20"_лютого_______ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Управління підприємством передбачає, з одного боку, спостереження за процесами, що відбуваються на ринках збуту, закупівель, робочої сили і капіталів, і відповідну на них реакцію, причому кількість взаємозв'язків, що підлягають обліку, є дуже великою, з іншого – управління процесами, які здійснюються безпосередньо на підприємстві. Без прийняття ефективних управлінських рішень шанси на успіх у конкурентній боротьбі значно зменшуються. У такій ситуації різко підвищується значущість ефективного управління.
Ефективне управління підприємством в умовах переходу до ринкових відносин залежить від поточних і стратегічних цілей розвитку та своєчасної, швидкої і необхідної реакції на плинну ситуацію. Це можливо тільки на підставі синтетичної інформації, отриманої шляхом інтеграції традиційних методів обліку, аналізу, нормування та контролю, що можливо досягти за допомогою використання контролінгового механізму управління підприємством.
Під контролінговим механізмом розуміється комплекс засобів та інструментів реалізації основних функцій контролінгу, а формою його втілення є експертно-аналітична спостережна система управління підприємством у сучасних умовах.
Проблема розробки й удосконалення контролінгового механізму в системі управління підприємством знаходить своє відображення в численних працях зарубіжних дослідників. Серед науковців-економістів країн СНД дослідженням складових частин контролінгу займаються багато дослідників, проте публікації більш стосуються стратегічних планів розвитку – диверсифікації, реструктуризації, зміни форм власності, формування конкурентоспроможності. Робіт, присвячених контролінгу як спеціалізованому виду конкретної економічної діяльності на підприємстві, бракує.
Також недостатньо розроблено методичні підходи до формування та використання контролінгового механізму в конкретних умовах перехідного періоду до ринкових відносин.
Актуальність та особлива значущість проблеми дослідження контролінгового механізму в системі управління підприємством, а також необхідність її подальшої наукової розробки визначили вибір теми дисертаційної роботи, її мету та задачі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з дослідженнями, проведеними у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики Інституту економіки промисловості НАН України (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНТРОЛІНГОВИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок