Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ ОБЕРТОВИХ ГАЗОВИХ ПОТОКІВ В ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ ОБЕРТОВИХ ГАЗОВИХ ПОТОКІВ В ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ ОБЕРТОВИХ ГАЗОВИХ ПОТОКІВ В ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,56 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
 
ЗАЙЦЕВ Олег Миколайович
УДК 662.612—428.4
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ ОБЕРТОВИХ ГАЗОВИХ ПОТОКІВ В ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ
 
Спеціальність 05.14.06 – Технічна теплофізика та
промислова теплоенергетика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук

Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
Доктор технічних наук, професор Гогунський Віктор Дмитрович, Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Офіційні опоненти:
1. Доктор технічних наук, професор Кєсова Любов Олександрівна, Національний технічний університет України (КПІ), завідувач кафедри теплоенергетичних установок, теплових і атомних електростанцій.
2. Доктор технічних наук, професор Драганов Борис Харлампієвич, Національний аграрний університет України, професор кафедри теплоенергетики.
3. Доктор технічних наук, професор Воїнов Олександр Петрович, Одеський національний політехнічний університет , професор кафедри теплових електричних станцій та енергозберігаючих технологій.
Провідна установа — Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “14” вересня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою:
65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1, ауд. 400А.
З дисертацією можна ознайомитись у науковий бібліотеці Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1, тел. 288-205.
Автореферат розісланий 30.07.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д.Гогунський
д.т.н., професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У світовій енергетичній структурі частка споживання природного газу беззупинно зростає і досягає в паливному балансі України 50 %. У той же час робота теплоенергетичного комплексу, як єдиної системи, що забезпечує розвиток народного господарства країни визначається в першу чергу ефективністю енергоспоживання, що поставило проблему розробки, дослідження і впровадження енергозберігаючих технологій у ряд стратегічних задач держави. Дефіцит паливно-енергетичних ресурсів в Україні також загострює цю проблему. Збільшення теплових втрат у трубопроводах внаслідок фізичного старіння тепломереж сприяло розвитку теплогенеруючих децентралізованих систем малої потужності. Але скорочення довжини теплових мереж і, відповідно, тепловтрат в них привело до зменшення числа теплогенеруючих установок в котельних, тобто до зниження ефективності обладнання через роботу в неоптимальних режимах практично упродовж всього опалювального періоду.
Зазначена проблема може бути вирішена за рахунок використання властивостей аеродинаміки обертових потоків в технологічних процесах і управління результуючим полем швидкостей при їхній взаємодії. Однак, застосування в теплоенергетичному обладнанні (зокрема в топках, системах опалення, вентиляції, технологічних процесах при експлуатації та обслуговуванні обладнання) обертових потоків вимагає забезпечення стійкості створюваних структур, що особливо важливо при їх взаємодії. Дотримання даної умови ускладнюється застосуванням сильнозакручених потоків, коли в умовах первинного розпаду вихора, зявляються рециркуляційні зони і виникають низькочастотні коливання прецесуючого вихрового ядра (ПВЯ) у потоці. Але питанню впливу коливань ПВЯ на стійкість потоку, особливо при взаємодії обертових струменів, аеродинаміка яких при русі під кутом, що сходиться, паралельно та протилежно одне одному (як соосно, так і зі зсувом) вивчені недостатньо, а відомі аналітичні і емпіричні методики розрахунку обертових потоків не дозволяють одержати числові рішення щодо поля швидкостей і стійкості потоку протягом часу при наявності прецесуючого вихрового ядра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ ОБЕРТОВИХ ГАЗОВИХ ПОТОКІВ В ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок