Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСОРТИВНІ ЗВ’ЯЗКИ ЛИСТОГРИЗУЧИХ КОМАХ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОНСОРЦІЯХ ДУБА ПУХНАСТОГО (акумуляція і міграція важких металів, роль генетичних факторів)

КОНСОРТИВНІ ЗВ’ЯЗКИ ЛИСТОГРИЗУЧИХ КОМАХ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОНСОРЦІЯХ ДУБА ПУХНАСТОГО (акумуляція і міграція важких металів, роль генетичних факторів)

Назва:
КОНСОРТИВНІ ЗВ’ЯЗКИ ЛИСТОГРИЗУЧИХ КОМАХ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОНСОРЦІЯХ ДУБА ПУХНАСТОГО (акумуляція і міграція важких металів, роль генетичних факторів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,56 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
сАВУШКІНА іРИНА гЕННАДІЇВНА
УДК 574.4+595.78:582.632.2
КОНСОРТИВНІ ЗВ’ЯЗКИ ЛИСТОГРИЗУЧИХ КОМАХ
В ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОНСОРЦІЯХ ДУБА ПУХНАСТОГО
(акумуляція і міграція важких металів, роль генетичних факторів)
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екології та раціонального природокористування Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Iвашов Анатолій Васильович,
Таврійський національний університет
iм. В.I. Вернадського, кафедра екології та
раціонального природокористування, завiдувач
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Цвєткова Ніна Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, ґрунтознавства
та екології, професор
доктор біологічних наук, професор
Царик Йосиф Володимирович,
Львівський національний університет
iм. Івана Франка, кафедра зоології, завідувач
Захист відбудеться “ 5 ” березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 2 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент |
А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поняття про консорції, започатковане в науці майже одночасно зоологом В.М. Беклемішевим (1951) і ботаніком Л.Г. Раменським (1952), інтегрує в собі взаємозв’язки різних видів організмів у межах окремої, досить великої особини. Сьогодні такі локальні угруповання живих організмів привертають увагу багатьох дослідників. У нашій країні, завдяки теоретичним розробкам академіка НАН України М.А. Голубця, на консорцію звернуто увагу як на елементарну екосистему, яка дуже зручна для всебічного вивчення, зокрема для пізнання організації її генопласту. За рубежем розпочато досить інтенсивні дослідження в цьому напрямі, і нині формується термінологічний апарат, що враховує роль генетичних факторів в організації екосистем. Підтвердженням слугує спеціальний випуск журналу Ecology (V.84, №3, 2003). У статтях випуску наводяться приклади, які свідчать про вплив генетичних факторів на кругообіг речовин та трансформацію енергії в екосистемі. Що стосується вивчення консорцій, то на сьогодні зрозумілими залишаються лише загальні питання цієї галузі екології. При цьому, досі досить обмежені конкретні фактичні матеріали, які б розкривали їхні різні аспекти – генетичні, біохімічні, фізіологічні тощо. Вивчення мікроугруповань комах-фітофагів, що формуються на окремих деревах, їхньої участі в акумуляції і міграції важких металів, водночас із проведенням генетичного маркірування генотипів, можна вважати першими кроками до пізнання речовинно-енергетичних та інформаційних процесів, що спряжено протікають в екосистемах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках міжкафедральних науково-дослідних програм Таврійського національного університету: „Екологічні аспекти пізнання тваринного і рослинного світу степового і передгірського Криму” (2001 – 2005, номер державної реєстрації 0101U005236) і „Еколого-генетичні аспекти вивчення біоценозів степового і передгірського Криму” (2006 – 2010, номер державної реєстрації 0106U003978), а також у рамках тем, що фінансувалися Міністерством освіти й науки України: „Взаємодія популяцій непарного шовкопряда з патогенними мікроорганізмами: генетичні маркери вірулентності і стійкості” (2002 – 2004, номер державної реєстрації 0102U001403) і „Теоретичне обґрунтування оптимізації лісозахисних заходів у дібровах Криму: безпестицидний захист” (2005 – 2007, номер державної реєстрації 0105U002522).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНСОРТИВНІ ЗВ’ЯЗКИ ЛИСТОГРИЗУЧИХ КОМАХ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОНСОРЦІЯХ ДУБА ПУХНАСТОГО (акумуляція і міграція важких металів, роль генетичних факторів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок