Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАєМОДIЯ ХВИЛЬ У ПАСИВНИХ ТА АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

ВЗАєМОДIЯ ХВИЛЬ У ПАСИВНИХ ТА АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Назва:
ВЗАєМОДIЯ ХВИЛЬ У ПАСИВНИХ ТА АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В. Н. КАРАЗІНА
БЛIОХ Костянтин Юрiйович
УДК 533.9, 537.86
ВЗАєМОДIЯ ХВИЛЬ У ПАСИВНИХ ТА АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
01.04.03 -- радiофiзика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Харкiв -- 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті НАН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Любарський Михайло Григорович,
Харківський національний універсітет ім. В. Н. Каразіна,
професор кафедри вищої математики та інформатики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Хижняк Микола Антонович,
Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорення ННЦ "ХФТІ", м. Харків,
заступник директора з наукової роботи;
доктор фізико-математичних наук, професор
Олександрова Алевтина Олександрівна,
Харківський військовий універсітет,
професор кафедри вищої математики.
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки,
теоретичний відділ, НАН України (м. Харків)
Захист відбудеться 12.10.2001 р. о 16-30 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній бібліотеці Харківського національного університету ім В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 11.09.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ляховський А. Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі про взаємодію хвиль виникають фактично у всіх областях, де присутні коливання: це і класична і квантова механіка, й електродинаміка і фізика суцільних середовищ, і т. д. [1-4]. Різноманітні хвилі, як збурення, що переносять імпульс і енергію, неминуче взаємодіють між собою, поширюючись в одному середовищі. При цьому основні механізми взаємодії хвиль у пасивному середовищі добре вивчені, у той час як взаємодії хвиль в активних середовищах не одержали систематичного викладу. Таким чином, запропоновані в дисертації загальний опис основних механізмів взаємодії хвиль в активних середовищах, їхній порівняльний аналіз із відомим випадком пасивного середовища, а також деякі оригінальні методики можуть служити базою для вивчення взаємодії хвиль у різноманітних активних і пасивних системах.
(1) Взаємодія хвиль у магнітосферах пульсарів. Пульсари являють собою важливі й цікаві астрономічні об'єкти. З одного боку завдяки своєму випромінюванню вони подають інформацію про дальні області всесвіту, а з іншого -- є унікальними фізичними утвореннями (нейтронні зірки), що дозволяють перевіряти достовірність фундаментальних фізичних теорій (ядерної фізики, теорії гравітації та ін.) [5, 6]. Звідси виникає необхідність побудови замкнутої теоретичної моделі, яка б описувала природу й характеристики радіовипромінювання пульсарів [7]. Однією з підзадач такої моделі є урахування взаємодії хвиль при виході з магнітосфери пульсарів. Виявляється, що від відповіді на це питання безпосередньо залежить можливість виходу радіовипромінювання пульсарів.
(2) Взаємодія хвиль у системі плазма -- пучок. Плазмово-пучкова взаємодія лежить в основі всієї плазмової електроніки [8]. Ця ж взаємодія визначає порушення хвиль у природних умовах потоками заряджених часток у магнітосферах зірок і при проведенні активних космічних експериментів [9]. В усіх цих випадках плазма, як правило, є неоднорідною. Причинами виникнення неоднорідності можуть бути як флуктуації параметрів плазми, так і її нелінійність. В останньому випадку, що має великий практичний інтерес для НВЧ електроніки великих потужностей, неоднорідність виникає під впливом збудженої в плазмі хвилі великої амплітуди [10]. Такі неоднорідності впливають на процес збудження й взаємодії хвиль, що, в свою чергу, змінює параметри неоднорідності. Таким чином виникнення неоднорідності плазми й збудження в ній хвиль пучками заряджених часток є самоузгодженим нелінійним динамічним процесом.
Зв'язок із науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАєМОДIЯ ХВИЛЬ У ПАСИВНИХ ТА АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок