Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,83 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
Вербець Владислав Володимирович
УДК 378.14
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор соціологічних наук, професор
Тарасенко Валентин Іванович,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри історії та теорії соціології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет
ім. Лесі Українки, завідувач кафедри соціальної педагогіки;
доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії методології психо-соціальних та політико-психологічних досліджень;
доктор філософських наук, професор
Семашко Олександр Миколайович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри соціології
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія морально-етичного виховання, м. Київ.
Захист відбудеться 20 жовтня 2005 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
 
Автореферат розіслано 20 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г.Ярошенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Головний напрям демократичних перетворень в українському суспільстві пов’язаний насамперед із розгортанням економічних, політичних, соціокультурних процесів та формуванням принципово нових соціальних відносин. Під впливом цих перетворень трансформація наявних у суспільстві традиційних структур соціального, психологічного та культурологічного характеру викликає зміни в орієнтаціях та установках студентської молоді. В молодіжному середовищі відбуваються пошуки нового сенсу життя, формуються нові потреби, інтереси, видозмінюються мотиви інтелектуальної, професійно-кваліфікаційної та духовно-творчої діяльності. Водночас, у цьому ж середовищі відбувається зміна соціокультурних традицій та морально-етичних цінностей, втрачається віра у справедливість і гуманність суспільства, що призводить до руйнування світогляду й відволікає молодь від соціальних орієнтирів у житті.
Поряд з позитивними тенденціями – вільним вибором цінностей, результативним здійсненням духовно-творчої діяльності й проникненням у новий соціокультурний простір та час - духовно-творчий потенціал молоді характеризується кризовими явищами, нестабільністю, суперечливістю, відсутністю новоутворених гуманістичних, соціокультурних нормативних моделей поведінки, наявністю конфліктного потенціалу. Невпевненість молоді в адекватному виборі орієнтирів соціокультурної діяльності, а в деяких випадках маргінальність, призводять до руйнування духовності, появи прагматичного та цинічного ставлення до соціокультурних цінностей та морально-етичних норм життєдіяльності.
Відродження національної самосвідомості в українському суспільстві також суперечливо позначається на морально-психологічній атмосфері в студентському середовищі: з одного боку, молодь швидко й однозначно спрямувала власні інтереси на духовні цінності української національної культури, з другого - певна частина студентської молоді реагує на ці процеси як на порушення їх суверенітету у виборі духовних цінностей, що особливо проявляється у маргінальному характері духовного споживання та творення нових нормативних моделей й формування морально-етичного ядра запитів, потреб, інтересів та настанов та участі в інтелектуально-пізнавальних, соціокультурних, духовно-творчих процесах сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок