Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ В СИСТЕМІ ВНУТРІШНЬОВИРОБНИЧОЇ ЛОГІСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА

МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ В СИСТЕМІ ВНУТРІШНЬОВИРОБНИЧОЇ ЛОГІСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ В СИСТЕМІ ВНУТРІШНЬОВИРОБНИЧОЇ ЛОГІСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Петренко Ольга Леонідівна
УДК 519.86:338.58:658.51
МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ В СИСТЕМІ ВНУТРІШНЬОВИРОБНИЧОЇ ЛОГІСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні
технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник
кандидат економічних наук, доцент Левицький Станіслав Іванович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, докторант кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Румянцев Микола Васильович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри математики та математичних методів в економіці (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Берсуцький Антон Якович, Донецький університет економіки та права, проректор з економічної та фінансової діяльності (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 25 грудня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 23 листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки з притаманними їй високим рівнем конкуренції, частими змінами характеристик зовнішнього середовища, жорсткими вимогами споживачів до різноманіття та якості продукції виникає загроза зниження ефективності функціонування значної кількості сучасних підприємств. Зазначена ситуація обумовлює необхідність пошуку додаткових джерел підвищення ефективності функціонування підприємств для забезпечення їх виживання та розвитку в сучасних економічних умовах.
Слід зазначити, що значна кількість підприємств в ході підвищення ефективності свого функціонування зустрілись зі складнощами побудови виробничих процесів, які забезпечують своєчасність реакції підприємства на зовнішні потреби ринку та прийнятний рівень конкурентноздатності продукції. В значній мірі це пов’язано з тим, що в діяльності підприємств виникають виробничі витрати різного характеру, частина яких у зв’язку з тим, що вони пов’язані з діями, що не додають цінності продукції, залишаються некомпенсованими кінцевою ціною виробу, тобто представляють собою втрати підприємства. За різними оцінками частка втрат сучасних підприємств у відношенні до загальної кількості їх витрат на виробництво складає від 25до 40%. При цьому частка збиткових підприємств у промисловості за період 2001 - 2005 рр. дещо скоротилася і склала 41%, 42%, 40%, 38%, 37% відповідно. Наведені дані свідчать про те, що на сьогодні залишається значна кількість підприємств, для яких розмір некомпенсованих витрат (втрат) перевищує розмір витрат, що компенсуються ціною виробленої продукції. В зв’язку з цим в останні роки достатньо популярною стала теорія Lean Pruduction (LP). Одним з важливих результатів впровадження основних принципів даної теорії є зменшення часу випуску продукції з одночасним підвищенням її якості та зниженням собівартості за рахунок зменшення витрат різного характеру в межах системи внутрішньовиробничої логістики (ВВЛ) підприємства.
Питанням використання інструментів теорії LP присвячено значну кількість публікацій зарубіжних авторів, серед яких необхідно відзначити Д. Вумека, Е. Голдрата, Д. Джонса, М. Джорджа, М. Імаї, Т. Ото, М. Ротера та ін. Науковці країн пострадянського простору порівняно недавно розпочали розробку цієї проблеми, хоча багато складових теорії LP були відомі в СРСР досить давно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ В СИСТЕМІ ВНУТРІШНЬОВИРОБНИЧОЇ ЛОГІСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок