Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНА В ПОГЛЯДАХ НІМЕЦЬКИХ І ФРАНЦУЗЬКИХ ВЧЕНИХ, ПОСЛІВ І МАНДРІВНИКІВ XVII-XIX ст.

УКРАЇНА В ПОГЛЯДАХ НІМЕЦЬКИХ І ФРАНЦУЗЬКИХ ВЧЕНИХ, ПОСЛІВ І МАНДРІВНИКІВ XVII-XIX ст.

Назва:
УКРАЇНА В ПОГЛЯДАХ НІМЕЦЬКИХ І ФРАНЦУЗЬКИХ ВЧЕНИХ, ПОСЛІВ І МАНДРІВНИКІВ XVII-XIX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,91 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
БОЧАН Петро Олегович
УДК 94 (477) “16/18” : 930.2
УКРАЇНА В ПОГЛЯДАХ НІМЕЦЬКИХ І ФРАНЦУЗЬКИХ ВЧЕНИХ, ПОСЛІВ І МАНДРІВНИКІВ XVII-XIX ст.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Варварцев Микола Миколайович,
Інститут історії України НАН
України,
головний науковий співробітник відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин;
доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський національний університет,
директор Центру дослідження історії Поділля та Південно-Східної Волині Інституту історії НАН України.
Захист відбудеться “18” квітня 2008 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06. у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. , ауд. .
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано “___” __________ 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Скорейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період розвитку української незалежної держави виникає необхідність глибокого вивчення історичного шляху українського народу, його становища у світі, відносин із Західною Європою, відображення його життя, культури й історії представниками інших країн у минулі століття. Кожному народові необхідно знати, як його історію сприймали інші народи, як її оцінювали й трактували. Адже відомо, що в часи бездержавності історію України й українського народу за кордоном часто сприймали крізь призму трактування офіційної політики тих держав, до яких належали українські землі: Речі Посполитої, Австро-Угорської та Російської імперій, а пізніше й Радянського Союзу, а фактично Росії. Тому дуже часто історичну спадщину українського народу замовчували, спотворювали, перекручували і фальсифікували, якщо її висвітлення виходило за межі офіційного трактування цих держав.
Для українського народу історична та мемуарна література, а також описи мандрівників, які відвідували Україну, були недоступні через обмеженість виїзду за кордон, а рідкісні переклади окремих з них з'являлися переважно в Росії. Ті ж твори закордонних авторів, в яких критично висвітлювали історію Російської імперії і позитивно історію України, як правило, не перекладали. Джерела західноєвропейського походження компартійно-радянська влада недооцінювала. Тут давалася взнаки відома репресивна політика російського царизму і радянської влади щодо української історії, через що відбувся занепад українського історичного джерелознавства.
Однією з причин недостатнього вивчення в радянський період західноєвропейських джерел, які стосувалися історії України, було незнання більшістю українських істориків іноземних мов.
Саме тому в нових історичних умовах виникає необхідність повернення українському народові його історії в усій її повноті без обмежень, спотворень і фальсифікації.
Вивчення західноєвропейської україніки має принципове значення для українського народу не тільки із суто наукового погляду. На сучасному етапі розвитку української держави, коли встановлюються політичні, дипломатичні, економічні й культурні зв’язки з країнами Європи, відбувається входження України в європейську спільноту, важливого значення набув той факт, що в XVII-XIX століттях про Україну знали в Європі більше, ніж в ХХ столітті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНА В ПОГЛЯДАХ НІМЕЦЬКИХ І ФРАНЦУЗЬКИХ ВЧЕНИХ, ПОСЛІВ І МАНДРІВНИКІВ XVII-XIX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок