Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЇ ПОКОЛІННЯ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ КОНТЕКСТАХ

РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЇ ПОКОЛІННЯ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ КОНТЕКСТАХ

Назва:
РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЇ ПОКОЛІННЯ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ КОНТЕКСТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,93 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Корабльова Валерія Миколаївна
УДК 130.2: 159.923.2
РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЇ ПОКОЛІННЯ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ КОНТЕКСТАХ
09.00.04 — філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків — 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри теорії культури і філософії науки,
заслужений працівник освіти України
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Степаненко Ірина Володимирівна,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Карпенко Катерина Іванівна,
Харківський державний медичний університет,
доцент кафедри філософії, соціології та медичної соціології
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України,
відділ філософської антропології, м. Київ
Захист відбудеться 25 жовтня 2006 р. о 15-15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків-77, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків-77, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Бортник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Ідея покоління є однією з центральних у філософській антропології. Без її включення до комплексу смислів, що визначають людське буття, розгляд перспектив людини, цивілізації й культури перетворюється або на формалізовану схему, або на метафізичний конструкт, нездатний дати відповідь на виклики сьогодення, а також на теоретичні проблеми, пов’язані із посиленням культурної й соціальної динаміки сучасного етапу антропосоціоґенези. Репрезентація ідеї покоління в соціокультурних контекстах є тим тематичним полем, розробка проблем якого надасть змогу подолати стереотипи та ілюзії щодо прискореного духовного оновлення українського соціуму, сприятиме розробці та ствердженню прагматичної політики в культурі й освіті. Саме цим зумовлена актуальність теми дослідження, що торкається гострого питання міжпоколінневої справедливості у добу розгортання глобалізаційних процесів, пошуків національної ідентичності молоддю на зламі культур і цивілізаційному роздоріжжі.
В силу своєї поліморфності феномен покоління пронизує всі сфери життя культури й соціуму, набуваючи біологічних, духовних та психологічних конотацій. Термін „покоління” за походженням полісемантичний, розповсюджений у різноманітних дискурсах, що проблематизує його концептуалізацію. Найбільш опрацьованим та поширеним є розгляд покоління як соціальної спільноти, представлений у соціально-демографічному дискурсі. Філософія здебільшого послуговується соціологічним поняттям покоління або його використанням на рівні побутової свідомості. Оскільки покоління — значущий феномен культури, генетично пов’язаний зі стрижневими культурними концептами: Часу, Роду, Пам’яті тощо, існує потреба в його культурфілософському осмисленні.
Наразі спостерігається зростання інтересу до поколінневої проблематики, зокрема, у політичних студіях. Ідея єдності поколінь залучається до підґрунтя національної ідеї: національна ідентичність осягається через культурну спадкоємність в межах національної спільноти як псевдороду. Означений ракурс ідеї покоління обумовлює актуальність її тематизації у вітчизняному науковому дискурсі.
Ступінь розробленості проблеми. Попри численні наукові праці, дотичні до поколінневої проблематики, практично відсутня концептуалізація феномену в межах філософії культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЇ ПОКОЛІННЯ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ КОНТЕКСТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок