Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДІВ на посівах ЦИБУЛІ РІПЧАСТОЇ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

СИСТЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДІВ на посівах ЦИБУЛІ РІПЧАСТОЇ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
СИСТЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДІВ на посівах ЦИБУЛІ РІПЧАСТОЇ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська академія аграрних наук
Інститут овочівництва і баштанництва
Могильна Олена Миколаївна
УДК 635.25:632.954
СИСТЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДІВ на посівах
ЦИБУЛІ РІПЧАСТОЇ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.06 – овочівництво
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті овочівництва і баштанництва УААН
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доктор
сільськогосподарських наук РФ,
старший науковий співробітник
Вітанов Олександр Дмитрович,
Інститут овочівництва і баштанництва,
завідувач лабораторії агротехніки
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Васецький Віктор Феодосієвич,
Кримський аграрний університет ім. Калініна,
завідувач кафедри овочівництва
кандидат сільськогосподарських наук,
Лебединський Іван Васильович,
Харківський державний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, доцент кафедри технології
сільськогосподарських продуктів і плодоовочівництва
Провідна установа: Уманська сільськогосподарська академія
Міністерство аграрної політики України
Захист відбудеться 24.07.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 65.357.01 в Інституті овочівництва і баштанництва УААН за адресою: 62478, п/в Селекційне, Харківського р-ну, Харківської обл., зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту овочівництва і баштанництва УААН.
Автореферат розіслано 21.06.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільскогосподарських наук О.М. Шабетя
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Цибулі ріпчастій відведено важливе місце в сільськогосподарському виробництві України. В структурі посівних площ під овочевими культурами цибуля займає близько 13%. В умовах зрошення її потенційна врожайність досягає 45 т/га. В останні роки вона фактично не перевищує 8-9 т/га. Одна з причин низької продуктивності - висока забур’яненість посівів при недостатній кількості ефективних засобів боротьби протягом всього вегетаційного періоду. На боротьбу з бур’янами витрачається від 35 до 150 люд.-днів/га і все ж втрати врожаю від них значні – 25-60% і більше. Агротехнічні заходи не забезпечують належної чистоти посівів цибулі, особливо в зоні рядка.
За останні роки забур’яненість посівів зросла, причина цьому – низька матеріально-технічна і економічна база господарств. При цьому наявний набір гербіцидів і рекомендовані системи їх застосування дозволяють зменшити витрати на прополювання в 3-4 рази.
Актуальна задача сучасного овочівництва – раціональне використання гербіцидів, засноване на виборі їх сортименту, ступені забур’яненості, видовому їх складі та обраній технології застосування препаратів, спрямованій на зниження пестицидного навантаження на довкілля.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Експериментальна робота виконана в Інституті овочівництва і баштанництва УААН в 1989-1996 рр. за проблемою “Розробити комплексні системи виробництва, зберігання та переробки картоплі та овочів на базі створення інтенсивних сортів, застосування прогресивних технологій, високопродуктивних машин та обладнання”, номер держреєстрації UA 01001705Р.
Мета і завдання досліджень. Основна мета досліджень – розробити систему застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої, яка забезпечує ефективне знищення бур’янів протягом вегетаційного періоду, зниження витрат препаратів на одиницю площі, охорону навколишнього середовища.
Для реалізації поставленої мети вирішували наступні завдання: розробити спосіб підвищення ефективності тотрилу на посівах цибулі ріпчастої; встановити фітотоксичність до бур’янів та селективність до культурних рослин бакових сумішей протидводольного та протизлакового гербіцидів; виявити раціональну систему застосування гербіцидів, яка забезпечує зниження на 90-95% однорічних бур’янів і не впливає негативно на врожайність і якість цибулі ріпчастої; встановити вплив застосування систем гербіцидів на якість та лежкість цибулин; вивчити післядію грунтових гербіцидів на наступні культури овочевої сівозміни та стан навколишнього середовища; розрахувати економічну та енергетичну ефективності системи застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДІВ на посівах ЦИБУЛІ РІПЧАСТОЇ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок