Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу

Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу

Назва:
Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бойченко Микола Вікторович
УДК (338.8+338.95):622.003.13
Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу
Спеціальність 08.06.01 – “Економіка, організація і управління підприємствами”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Саллі Володимир Ілліч, завідувач кафедри менеджменту Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Батченко Людмила Вікторівна, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України; 
кандидат економічних наук, доцент Райхель Борс Львович, професор кафедри економіки підприємства Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа – Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк).
Захист відбудеться “_17_” _червня_ 2005 р. о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_15_” _травня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. е. н, доцент О.П.Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення доцільності підтримки потужності діючих шахт - центральна проблема інвестиційної політики щодо вугільної галузі. Особливо гостро ця проблема стосується Донбасу з тієї причини, що в багатьох вуглепромислових регіонах як альтернатива реконструкції або модернізації розглядається закриття шахт, що мають дуже низькі техніко-економічні показники. Ресурси, що потребуються на підтримку потужності безнадійно збиткових шахт, необхідні для освоєння виробничих потужностей перспективної групи шахт, які мають гарні шанси залишитися конкурентноздатними.
Проблема оцінки стану вугільних шахт завжди привертала увагу вчених. Широко відомі роботи Амоші О.І., Астахова О.С, Батченко Л.В., Воронкової А.Є., Галушко О.С., Кабанова А.І., Райхеля Б.Л., Решетілової Т.Б., Саллі В.І. та ін. Але певна прогалина існує у дослідженні можливостей комплексного управління виробничими резервами шахт, особливо в плані ефективності інвестування збиткових шахт.
Суть задачі саме і полягає в тому, що в умовах самовиживання шахт для підтримки їх потужностей потрібні не тільки капітальні вкладення, але й принципово нові підходи з оцінки економічного потенціалу підприємств. Це важливо для перерозподілу ресурсів, їх концентрації на найбільш ефективних ділянках гірничого виробництва. Остання обставина найбільшою мірою свідчить про актуальність теми дисертації, присвяченої визначенню потенційних можливостей вугільних шахт з точки зору їх адаптації до ринкових умов.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в планових держбюджетних науково-дослідних роботах кафедри менеджменту Національного гірничого університету (тема ГП-316 “Розробка та обґрунтування методів оцінки економічної надійності та інвестиційної привабливості вугільних шахт” № 0103U001287, тема ОБ-26 “Розробка та обґрунтування методів оцінки економічного стану шахт в умовах реструктуризації та механізму визначення збалансованої ціни на вугілля та оптимального розподілу дотацій за специфікою окремих регіонів Донбасу” № 0104U004633).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок