Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ДЕНИСЮК Олена Миколаївна
УДК 372.035.6:94(477)
ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ
13.00.08 – дошкільна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Борисова Зоя Назарівна;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Рогальська Надія Василівна,
Уманський державний педагогічний
університет імені П.Тичини,
завідувач кафедри теорії
і методики дошкільної освіти.
Провідна установа: Запорізький державний університет, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “ 14 ” вересня 2000р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9; т.: 224-11-08).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “ 7 ” липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відродження духовності українського народу, розбудова незалежної української держави обумовили необхідність переорієнтації дошкільного виховання згідно із сучасними тенденціями духовного, економічного та національного розвитку країни.
У Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття) (1994 р.), “Концепції дошкільного виховання в Україні” (1993 р.) підкреслюється необхідність національної спрямованості освіти, що полягає в її органічному поєднанні з рідною історією й традиціями, збереженні та збагаченні культури українського народу. Важливим джерелом національного виховання дітей дошкільного віку є історія України. Про це, зокрема, відзначається в “Концепції дошкільного виховання в Україні”, де наголошується на необхідності пробуджувати в дітей розуміння історії та інтерес до неї, духовність, усвідомлення себе як частки рідного народу.
Роль початкового ознайомлення дітей з історією країни розглядалася в зарубіжній педагогіці. На необхідність використання елементів історії в навчально-виховному процесі вказували у ХУІІ ст. Я.Коменський, у ХУІІІ ст. – С.Уільдерспін, кінці ХІХ ст. – Д.Д’юі, кінці ХХ ст. – Є.Центковський. В їхніх працях наголошується на важливому значенні історичного матеріалу для розумового та морального виховання, закріплення у дітей поваги та любові до минулого своєї країни, національного побуту, до визначних діячів. Ці ідеї були розвинуті відомими діячами культури, письменниками, педагогами та методистами: П.Блонським, Я.Гуревічем, Б.Павловичем, Л.Толстим, В.Улановим. Методичний аспект проблеми розроблявся для початкової школи. Автори прийшли до висновку про необхідність формувати в дітей яскраві уявлення про минуле, готуючи їх до усвідомленого вивчення історії.
Ідея виховання любові до рідного краю, славетної історії своїх предків закладена в українській народній педагогіці. Її відстоювали й дбали про втілення в життя Б.Грінченко, П.Куліш, Л.Українка, Т.Шевченко, І.Франко та ін.
У педагогічних творах К.Ушинського переконливо доводиться важливість урахування принципу народності у вихованні та навчанні дітей, залучення їх до звичаїв та традицій рідного народу. Питання формування громадянина своєї країни засобами історії розглядали С.Русова, О.Дорошенко, Н.Селезінкова, І. Нагребецький.
За радянських часів ознайомлення дітей дошкільного віку з минулим пов’язувалось, як правило, з революційною історією СРСР та її вождями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок