Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми підвищення експортного потенціалу інвестиційного комплексу України

Організаційно-економічні механізми підвищення експортного потенціалу інвестиційного комплексу України

Назва:
Організаційно-економічні механізми підвищення експортного потенціалу інвестиційного комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
Українська академія зовнішньої торгівлі
Байрака Владислав Михайлович
УДК 338.245
Організаційно-економічні механізми
підвищення експортного потенціалу
інвестиційного комплексу України
Спеціальність 08.06.02 – "Підприємництво, менеджмент та маркетинг"
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українська академія зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Кобиляцький Леонід Сергійович,
доцент кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності
Міжрегіональної академії управління персоналом
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Федоренко Валентин Григорович,
професор кафедри економіки Київського Національного університету
ім. Тараса Шевченка;
кандидат економічних наук, доцент Кузьменко Валерій Павлович,
державний експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки Ради національної безпеки та оборони України.
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України
Національної академії наук України.
Захист відбудеться 11 червня 2002 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01042, м. Київ-42, вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, м. Київ – 42, вул. Чигоріна, 57.
Автореферат розіслано 7 травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Стукач


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Українські підприємства машинобудівельної промисловості, організації будівельного комплексу, нафтогазотранспортні мережі України, науково-дослідні і проектні організації грали провідну роль у розвитку економіки колишнього СРСР, а продукція інвестиційного комплексу (ІК) України домінувала у його експорті. На об’єктах таких галузей, як енергетика, нафтопереробка, нафтохімія та нафтогазовидобування, що споруджувались за кордоном, майже усі проектні роботи, понад 60 % будівельно-монтажних робіт виконували українські фахівці, на 70-75% Україна забезпечувала ці об’єкти обладнанням та устаткуванням.
Важливість експорту як головного джерела надходження валюти – це постулат. У зв’язку з цим, важливим є збереження існуючих або відродження втрачених позицій українських виробників на зовнішніх ринках. Для цього потрібно підвищити конкурентні переваги продукції підприємств ІК України на світовому ринку реальних інвестицій. У цьому зв’язку особливої актуальності набуває розробка не тільки напрямів інтеграції нашої країни до світового ринку, але й конкретних методів співпраці, які б дозволили взаємодіяти із суб`єктами міжнародного економічного середовища на рівноправних засадах.
Ринкові принципи формування механізму зовнішньоекономічних зв'язків визначають необхідність розвитку управління експортом як на рівні окремих підприємств, так і галузей ІК, удосконалення експортного маркетингу та прогнозування розвитку кон'юнктури на ринку реальних інвестицій. Практичні і деякі теоретичні аспекти розробки підходів до підвищення експортного потенціалу підприємств і галузей зустрічаються в наукових працях закордонних і вітчизняних вчених, економістів, це: Войчак О., Зване Дж., Котлер Ф., Куденко Н., Ламбен Ж., Левшин Ф., Онищенко В., Пахомов Ю., Педос В., Портер М., Савинов Ю., Соколенко С., Уилсон Дж., Шерер Ф., Шмиттгофф К., Юданов А. Але науково-методичних розробок, які б конкретизували ці питання стосовно до оцінки експортного потенціалу ІК та його складових, визначення потенційних ринків реальних інвестицій та конкретних стратегій щодо просування інвестиційної продукції та будівельних послуг не існує. Тому актуальним напрямком, який потребує наукового обґрунтування, є визначення та конкретизація експортних можливостей вітчизняного ІК з урахуванням специфічних умов роботи на світових ринках реальних інвестицій – ринках інвестиційної продукції та будівельних послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми підвищення експортного потенціалу інвестиційного комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок