Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНОДНі ПРОЦЕСи НА ЗОЛОТі В ГАЛОГЕНіДНО-Сульфатних Розчинах

АНОДНі ПРОЦЕСи НА ЗОЛОТі В ГАЛОГЕНіДНО-Сульфатних Розчинах

Назва:
АНОДНі ПРОЦЕСи НА ЗОЛОТі В ГАЛОГЕНіДНО-Сульфатних Розчинах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦіОНАЛЬНиЙ ТЕХНіЧнИЙ УНіВЕРСИТЕТ
"ХАРКіВСьКИЙ ПОЛіТЕХНіЧнИЙ іНСТИТУТ"
Смірнова Ольга Леонідівна
УДК 621.357.7
АНОДНі ПРОЦЕСи НА ЗОЛОТі
В ГАЛОГЕНіДНО-Сульфатних Розчинах
Спеціальність 05.17.03  технічна електрохімія
АВтореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків  
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технічної електрохімії Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Байрачний Борис Іванович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
завідувач кафедри технічної електрохімії
Офіційни опоненти: доктор технічних наук, професор
Калиновський Євгеній Адамович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
м. Дніпропетровськ,
професор кафедри технології електрохімічних виробництв;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Лукащук Тетяна Сергіївна,
Науково-дослідній інститут хімії
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків,
старший науковий співробітник відділу електрохімії
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії
Національної Академії Наук України,
відділ електрохімії водних розчинів, м Київ
Захист відбудеться "_7 "_червня___ 2001р. о __1200__ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "_26_"__квітня__ 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізико-хімічні процеси отримання золота з рудних концентратів та вторинної сировини мають важливе значення у промисловому комплексі України. Електрохімічні методи переробки золота відіграють головну роль в цих процесах. Існуючі методи рафінування золота високої чистоти передбачають використання агресивних та високотоксичних речовин (ціаніди, суміші концентрованих соляної й азотної кислот), які в значній мірі погіршують умови праці та екологічну безпеку виробництва.
Разом з тим ефективним та менш токсичним процесом є електрохімічна переробка золота в розчинах сірчаної кислоти та галогенідів (хлоридів, бромидів). У таких розчинах можна проводити анодне розчинення золота, його сплавів і покрить, а потім, після насичення електролітів іонами золота, - його відновлення. Катодне виділення золота у вигляді фольги або порошку дозволяє одержувати метал високої чистоти.
Дані про кінетику і механізм електродних реакцій, що мають місце на золоті в розчинах сірчаної кислоти та галогенідних середовищах, у літературних джерелах практично відсутні. Виняток складають деякі публікації про анодне розчинення золота в концентрованих розчинах соляної кислоти та її солей. З огляду на високу хімічну активність розчинів сірчаної кислоти підвищеної концентрації (більш 7 моль/дм3), а також активність розчинів галогенідів стосовно золота, проведення досліджень по розробці процесу електрохімічного розчинення золота в цих електролітах є важливим у теоретичному і прикладному аспектах.
Вивчення кінетичних закономірностей протікання анодних реакцій у розчинах сірчаної кислоти й галогенідів дозволяє оцінити вихідні дані для розробки електролітів та технологічних процесів переробки золота та його покрить. Такі розчини, за винятком хлоридів, до останнього часу в промисловості не використовувалися. Застосування їх сприяє значному поліпшенню якості отримуваного металу, умов реалізації технологічних процесів та екологічної безпеки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є систематичним дослідженням, виконаним на кафедрі технічної електрохімії НТУ "Харківський політехнічний інститут" відповідно до координаційного плану Міністерства науки і технології України (тема 02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНОДНі ПРОЦЕСи НА ЗОЛОТі В ГАЛОГЕНіДНО-Сульфатних Розчинах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок