Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ПАРАПРОКТИТ (експериментально-клінічне дослідження)

КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ПАРАПРОКТИТ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ПАРАПРОКТИТ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М.І.ПИРОГОВА
ЧЕПЛЯКА Олексій Миколайович
УДК: 616.352–007.253–059
КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
НА ГОСТРИЙ ПАРАПРОКТИТ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.03 – Хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Желіба Микола Дмитрович, завідувач кафедри загальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Шапринський Володимир Олександрович, завідувач кафедри госпітальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України;
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Даценко Борис Макарович, завідувач кафедри хірургії та проктології Харківської медичної академії післядипломної освіти
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра хірургії та проктології
Захист відбудеться “12” вересня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м.Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
Автореферат розісланий “11” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.05.600.01,
доктор медичних наук, професор С.Д. Хіміч
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на певні досягнення в галузі лікування ран і ранової інфекції, застосування нових антибіотиків, ензимів, гіпербаричної оксигенації проблема лікування і загоєння ран після оперативних втручань на промежині і анальному каналі і дотепер залишається актуальною. Ці рани мають особливості: вони підпадають постійному обсіменінню мікрофлорою, важко піддаються імобілізації і введенню місцевих лікарських препаратів [В.М. Проценко и соавт., 1998].
Звичайне лікування перианальних ран не завжди задовольняє хірургів-колопроктологів. При використанні традиційних методів лікування післяопераційних ран майже у чверті пацієнтів спостерігається ускладнений перебіг ранового процесу [В.М.Проценко и соавт., 1998].
Статистика свідчить про значну розповсюдженість захворювань прямої кишки, а в останній час спостерігається тенденція до збільшення їх кількості. З кожної тисячі дорослих 287 осіб страждають на ті чи інші проктологічні захворювання [А.И. Тихонов, Ю.Н.Азаренко, 1999].
Найпоширенішим захворюванням в невідкладній колопроктології є гострий парапроктит, який зустрічається приблизно у 20% проктологічних і більш ніж у 1% хірургічних хворих [Камаева и соавт., 2000; Л.Ю. Семченко и соавт., 2002].
Післяопераційні рани при гострому парапроктиті загоюються порівняно довго і нерідко завершуються формуванням грубих деформуючих рубців з розвитком недостатності анального жому. Це примушує вдаватися до повторних операцій, які виключають хворих з трудового процесу на тривалий термін. Проблема набуває не тільки медичної, але і соціально-економічної значущості, оскільки 75% хворих складають особи працездатного віку [А.М. Коплатадзе и соавт., 1992; Л.П. Орлова и соавт., 1998; М.С. Шешаберидзе, 2001; R.J. Felt-Bersma, 1994].
Слід зазначити, що 78% хворих на гострий парапроктит поступають через 3-4 доби з моменту захворювання, а 34% – навіть після 7 діб [Сахаутдинов В.Г. и соавт., 1985; Тишко Р.О., 2001]. На цей час вже сформований "бар'єр запалення", який не тільки за-побігає всмоктуванню токсинів з рани, але й перешкоджає проникненню препа-ратів в рану через порушення мікроциркуляції та набряк тканин. Це вимагає проведення, разом з загальнорезорбтивною, місцевої цілеспрямованої антибактеріальної терапії [Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ПАРАПРОКТИТ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок