Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА КВЕБЕКУ І КАНАДСЬКИЙ ФЕДЕРАЛІЗМ (1960–1982 рр.)

ПРОБЛЕМА КВЕБЕКУ І КАНАДСЬКИЙ ФЕДЕРАЛІЗМ (1960–1982 рр.)

Назва:
ПРОБЛЕМА КВЕБЕКУ І КАНАДСЬКИЙ ФЕДЕРАЛІЗМ (1960–1982 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,58 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
СІРОМСЬКИЙ РУСЛАН БОГДАНОВИЧ
УДК:94:323.172(714)”1960/1982”
ПРОБЛЕМА КВЕБЕКУ
І КАНАДСЬКИЙ ФЕДЕРАЛІЗМ (1960–1982 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Швагуляк Михайло Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри нової та новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства
кандидат історичних наук, доцент
Лупул Тарас Ярославович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
доцент кафедри міжнародних відносин
Провідна установа: Інститут історії України Національної Академії Наук України (м. Київ)
Захист відбудеться 14 грудня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 221).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 10 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена тим, що упродовж тривалого часу проблема Квебеку є найгострішим питанням внут-рішньо-політичного розвитку Канадської федерації. Cуть цієї проблеми полягає у намаганні частини франкомовних жителів провінції досягти такого правового статусу, завдяки якому можна було б зберегти свою національну ідентичність. Це зі свого боку підриває міцність системи канадського федералізму і слугує каталізатором відцентрових тенденцій і в інших реґіонах країни.
Франкоканадці розглядають Канаду як федеративну державу, створену 1867 р. двома націями – франко- та англоканадською, тоді як англоканадці схильні тлумачити федерацію як рівноправне об’єднання не націй, а окремих провінцій. Ця розбіжність провокує конфлікт, який загострюється тим фактом, що абсолютна більшість франкоканадців компактно проживає у Квебеку, мешканці якого вважають його особливим реґіоном. Окрім мовного чинника, Квебек вирізняється з-поміж інших канадських провінцій релігійною специфікою, оскільки квебекці – головно католики. До того ж, провінція є тери-торіально найбільшим суб’єктом федерації, у межах якого могли б розміс-титися Україна, Польща, Німеччина, Австрія, Угорщина та Чехія разом узяті.
З проявами реґіонального сепаратизму стикаються й інші країни світу, наприклад, Іспанія (каталонці, баски), Франція (корсиканці), Бельгія (фла-мандці), Велика Британія (шотландці, валійці) тощо. Проте проблема Квебеку має притаманні лише їй особливості, головною з яких, безумовно, є мирний характер руху за самовизначення. Враховуючи це, канадський досвід у врегу-люванні національних проблем має практичне значення для багатьох країн світу, зокрема й України, для якої особливу цінність становлять здобутки і прорахунки Канади у вирішенні мовного питання та у сфері врегулювання міжреґіональних суперечностей.
Дослідження проблеми Квебеку та її впливу на систему канадського федералізму викликає інтерес ще й тому, що в Канаді проживає одна з найчи-сельніших українських діаспор у світі, і загострення франкоканадського націо-нального питання протягом 1960–1982 рр. опосередковано зачепило і її. Та найваж-ливіше, без сумніву, те, що проблематика дисертаційної роботи не була об’єктом досліджень у національній історіографії і потребує детального вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА КВЕБЕКУ І КАНАДСЬКИЙ ФЕДЕРАЛІЗМ (1960–1982 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок