Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ ТРЕТЬОГО ШЛУНОЧКА ГОЛОВНОГО МОЗКУ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ ТРЕТЬОГО ШЛУНОЧКА ГОЛОВНОГО МОЗКУ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

Назва:
РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ ТРЕТЬОГО ШЛУНОЧКА ГОЛОВНОГО МОЗКУ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Національний медичний університет
ім. О. О. Богомольця
РЕШЕТІЛОВА Наталія Борисівна
УДК 611.728.37
РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ ТРЕТЬОГО ШЛУНОЧКА ГОЛОВНОГО МОЗКУ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
14.03.01 – Нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України, м. Чернівці.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Круцяк Володимир Миколайович,
Буковинська державна медична академія,
завідувач кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дюбенко Кузьма Антонович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, професор кафедри нормальної анатомії;
доктор медичних наук, професор Левицький Володимир Андрійович, Івано-Франківська медична академія, доцент кафедри анатомії людини
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет, кафедра анатомії людини
Захист відбудеться 01.03.2001 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.06. Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, Україна, м. Київ-57, проспект Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 25.01.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Грабовий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення особливостей внутрішньоутробного розвитку окремих органів та організму в цілому є важливою морфологічною основою для проведення експериментальних досліджень на тваринах при вивченні дії різноманітних факторів, які мають вплив на ембріогенез, а також призводять до зміни нормального ходу онтогенезу людини (Круцяк В.Н. и др., 1991).
Про необхідність подальшого розширення і поглиблення досліджень, спрямованих на з'ясування закономірностей пре- і постнатального розвитку людини, про практичне і теоретичне значення ембріотопографічних досліджень наголошувалося на ІІ Національному конгресі анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України (Луганськ, 1998).
А.Г. Кнорре (1969) в своїх дослідженнях зазначав, що процес розвитку людини після народження вивчений і описаний достатньо повно, але дані про внутрішньоутробний розвиток ще далекі від повноти і не достатньо систематизовані.
На даний час, у зв'язку із збільшенням кількості природжених аномалій розвитку, значно зросла роль прикладної морфології, яка з'ясовує причини і механізми їх виникнення. Дослідження в цій галузі є основою для розробки та обгрунтування методів антенатальної профілактики та хірургічної корекції природженої патології. Впровадження в лабораторіях світу штучного запліднення і пересадки ембріонів (Брусиловський А.И., 1991, Троценко Б.В., 1996), скринінгу ембріонального матеріалу, ультразвукового дослідження розвитку плода (Кальная Т.В., 1990) та інші сучасні дослідження медичної ембріології дають змогу проводити антенатальну діагностику відхилень від нормального розвитку (Демидов В.Н., 1983, 1988) та хірургічну корекцію деяких дефектів плода людини.
Морфологічна своєрідність та складна функція третього шлуночка головного мозку викликає практичний інтерес до вивчення процесів його розвитку та топографо-анатомічних взаємовідношень з суміжними структурами. За останнє десятиріччя ми не зустрічали наукових праць, присвячених комплексному вивченню особливостей розвитку та становлення топографії третього шлуночка головного мозку протягом раннього періоду онтогенезу людини. В літературі є незначна кількість відомостей щодо окремих періодів розвитку третього шлуночка мозку (Боголепова И.Н., 1968, 1974, Иваненко М.Г., 1984, Туркевич Н.Г., 1973). Більшість з цих досліджень проводилася на ембріонах тварин (Блинков С.М., 1973, Гальцова З.В., 1996, Угрюмов М.В., 1981). Наведені в літературі дані не дають повного уявлення про динаміку становлення топографії третього шлуночка головного мозку в пренатальному періоді онтогенезу людини та у новонароджених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ ТРЕТЬОГО ШЛУНОЧКА ГОЛОВНОГО МОЗКУ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок