Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА АПАРАТА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПРЯНО-ЕФІРНОЇ СИРОВИНИ ПРИ РОЗРІДЖЕННІ З НВЧ- ЕНЕРГОПІДВОДОМ

РОЗРОБКА АПАРАТА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПРЯНО-ЕФІРНОЇ СИРОВИНИ ПРИ РОЗРІДЖЕННІ З НВЧ- ЕНЕРГОПІДВОДОМ

Назва:
РОЗРОБКА АПАРАТА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПРЯНО-ЕФІРНОЇ СИРОВИНИ ПРИ РОЗРІДЖЕННІ З НВЧ- ЕНЕРГОПІДВОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ІМ М. ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
БИЧКОВ ЯРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 664.8.047 : 579.83.88
РОЗРОБКА АПАРАТА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПРЯНО-ЕФІРНОЇ СИРОВИНИ ПРИ РОЗРІДЖЕННІ З
НВЧ- ЕНЕРГОПІДВОДОМ
Спеціальність 05.18.12 - процеси й обладнання харчових, мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Донецьк – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі Полтавського університету споживчої кооперації України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Шеляков Олег Парфирович,
Полтавський університет споживчої кооперації України, завідувач Галузевою науково-дослідною лабораторією.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Погожих Микола Іванович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри фізики та енергетики.
кандидат технічних наук, доцент
Лебедєв Іван Миколайович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
доцент кафедри обладнання харчових виробництв
Провідна установа: Національний університет харчових технологій, кафедра технологічного обладнання харчових виробництв, м. Київ.
Захист відбудеться "15" квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.02 Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83055, Донецьк-55, Театральний проспект, 28 (3-й учбовий корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83017, Донецьк-17, бул. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий "14" березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Антропова Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом проводяться ґрунтовні дослідження з використання у рецептурах (як продукції громадського харчування, так і харчової промисловості) замість закордонних прянощів місцеву пряно-ефірну сировину, що дає змогу знизити собівартість продукту без зниження його якості. Окрім того, сезонність вирощення пряних та ефірних рослин вимагає термінової їх переробки для зберігання протягом року, а збереження показників якості – обґрунтованого вибору методів та режимів сушіння. Використання пряних та ефірних рослин в процесі виробництва харчових продуктів підвищує їх смакові якості та покращує засвоєння організмом. Окрім того, таким прянощам як часник, розмарин, шалфей, білий, духмяний та чорний перець властива консервувальна дія; тмину, кропу – антисептична дія. Тому майже вся основна продукція, що випускається харчовою промисловістю: виробництво консервів, харчових концентратів (концентрати перших та других страв), різноманітних соусів, копченої м’ясної продукції та ін. має у своєму складі прянощі.
Таким чином, розробка процесу обробки пряно-ефірної сировини, за якого скоротиться тривалість сушіння, покращиться якість готового продукту, з’явиться можливість отримати додатковий продукт з властивостями функціональної добавки (конденсату випареної вологи), а також розробка спеціалізованих апаратів для реалізації такого процесу є актуальною науково-технічною проблемою, оскільки їх широкомасштабне впровадження на підприємствах харчування та харчової промисловості України створить значний економічний та соціальний ефект.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційну роботу виконано відповідно до планів бюджетних науково-дослідних робіт Полтавського університету споживчої кооперації України (тема № 144/01 (0105U000296) "Інтенсифікація технологічних процесів харчових виробництв з використанням різних фізичних методів").
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка процесу обробки пряних та ефірних рослин при розрідженні з НВЧ-енергопідводом та отримання конденсату випареної вологи, обґрунтування параметрів апарата для НВЧ-вакуумного сушіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА АПАРАТА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПРЯНО-ЕФІРНОЇ СИРОВИНИ ПРИ РОЗРІДЖЕННІ З НВЧ- ЕНЕРГОПІДВОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок