Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАМЕТРИЗАЦІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНИХ КЛІМАТИЧНИХ ПОЛІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

ПАРАМЕТРИЗАЦІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНИХ КЛІМАТИЧНИХ ПОЛІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

Назва:
ПАРАМЕТРИЗАЦІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНИХ КЛІМАТИЧНИХ ПОЛІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,16 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЕРДЮЧЕНКО НАДІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 551.583: 551.588
ПАРАМЕТРИЗАЦІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ
РЕГІОНАЛЬНИХ КЛІМАТИЧНИХ ПОЛІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ
ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ
11.00.09–метеорологія, кліматологія, агрометеорологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат географічних наук, доцент
Бойченко Світлана Григорівна,
Інститут геофізики ім. І.С. Суботіна НАНУ,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Міщенко Зінаїда Антонівна,
Одеський державний екологічний університет
професор кафедри агрометеорології та
агрометеорологічних прогнозів
кандидат географічних наук
Шинкевич Наталія Генадіївна,
Український науковий центр екології моря,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут,
Міністерства надзвичайних ситуацій, м. Київ
Захист відбудеться 05.10.2006 р. о 14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м.Одеса-16, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м.Одеса-16, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий 04.09. 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чугай А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широка зацікавленість кліматичними проблемами в другій половині 20-го ст. пов’язана з усвідомленням науковою громадськістю світу того факту, що земна кліматична система є енергетично відкритою і може змінювати стан своєї термодинамічної рівноваги (причому і суто випадково, і детерміновано) під впливом змін природних кліматоформуючих факторів, а також через чинники антропогенного походження, особливо в результаті антропогенного забруднення атмосфери газо-аерозольними домішками. Щоправда, донедавна одна з найважливіших складових цієї проблеми – глобальне потепління клімату в результаті антропогенного підсилення парникового ефекту – мала все ж суто науковий характер. І лише в середині 80-х років різко визначились її екологічні та соціально-політичні аспекти.
Однією з важливих міжнародних дій з проблеми глобального потепління є розробка та прийняття Рамкової Конвенції зі змін клімату (Ріо-де-Жанейро, червень 1992 року). Ця Рамкова Конвенція ратифікована Україною, і тим самим наша країна взяла на себе певні обов’язки, серед яких вважаємо за доцільне виділити наступні: підвищувати інтенсивність і ефективність наукових досліджень з питань глобальних та регіональних змін клімату та з питань оцінки екологічних і соціально-економічних наслідків від глобального потепління; підняти рівень кваліфікації інженерних та наукових кадрів з питань сучасних глобальних і регіональних змін клімату; створити можливості для широкого і об’єктивного інформування громадськості країни з питань змін клімату, їх екологічних та соціально-економічних наслідків.
При визначенні стратегії сталого соціально-економічного розвитку України необхідність урахування можливих змін клімату пов’язана з рядом обставин. Головна з них: різко виражена чутливість сільського господарства, енергетики, гідроресурсів країни до коливань регіональних кліматичних умов у зв’язку зі специфічним географічним розташуванням території України та можливість катастрофічного виснаження ресурсів прісної води при потеплінні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на ініціативній основі у відповідності з напрямками наукових досліджень кафедри фізики атмосфери Одеського державного екологічного університету.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є виявлення основних закономірностей та параметризація стану і трансформації кліматичних полів температури та атмосферних опадів в окремих регіонах України у другій половині 20-го ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАРАМЕТРИЗАЦІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНИХ КЛІМАТИЧНИХ ПОЛІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок