Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТІОСУЛЬФОНАТІВ ПОХІДНИХ БЕНЗІМІДАЗОЛУ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТІОСУЛЬФОНАТІВ ПОХІДНИХ БЕНЗІМІДАЗОЛУ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТІОСУЛЬФОНАТІВ ПОХІДНИХ БЕНЗІМІДАЗОЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Паращин Жанна Дмитрівна
УДК 547.543:547.26.122
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТІОСУЛЬФОНАТІВ ПОХІДНИХ
БЕНЗІМІДАЗОЛУ
02.00.03 –органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Лубенець Віра Ільківна,
Державний університет “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Орлов Валерій Дмитрович,
Харківський Національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
декан хімічного факультету,
завідувач кафедрою органічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Дончак Володимир Андрійович,
Державний університет “Львівська політехніка”
Провідна установа: Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
відділ хімії азолів, м. Донецьк
Захист відбудеться : “_31 ” січня 2000 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Державному університеті “Львівська політехніка”: 290646 Львів – 13, пл. Св. Юра, ? ауд. 240
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “_31 ” грудня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Скорохода В.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ РОБОТИ. Серед органічних сірковмісних сполук особливе місце займають естери тіосульфокислот. Не дивлячись на більш, ніж 150 річне їх вивчення, сполуки цього класу привертають до себе увагу і в теперішній час. Дослідження в області синтезу і вивчення їх властивостей зробили не тільки суттєвий внесок у розвиток теоретичних засад органічної хімії, а також дали можливість виявити багато речовин, що мають практичну цінність.
Тіосульфонати є сильними сульфонілюючими реагентами більш реакційно здатними, ніж звичайно вживані дисульфіди і більш стійкими, ніж реакційно здатні сульфенгалогеніди. Крім того, маючи широкий спектр протимікробної та високий індекс біологічної дій, вони запропоновані як лікарські засоби, пестициди, консерванти фруктів та овочів. Перспективним є використання естерів тіосульфокислот як індивідуальних сполук, так і у вигляді співполімерів для захисту матеріалів від біопошкоджень.
Особливості будови тіосульфонатів дозволяють змінювати природу тіольної та кислотної складової в широких межах і одержувати нові найрізноманітніші сполуки даного типу. Широкий спектр протимікробної дії бензімідазолу і його похідних, які також знайшли практичне застосування як в народному господарстві, так і в медицині, є причиною постійної уваги хіміків до них.
У зв’язку із практичною цінністю тіосульфонатів з одного боку і похідних бензімідазолу з іншого, з’ясування деталей синтезу сполук, що містять бензімідазольні фрагменти, пошук простих, і надійних шляхів їх одержання, а також вивчення спектру їх біологічної дії і фізико-хімічних властивостей є безперечно актуальним завданням. Вирішення його дозволило б одержати нові біологічно активні сполуки, розробити нові методи синтезу тіосульфонатів, встановити вплив бензімідазольних фрагментів на реакційну здатність і біологічну активність одержаних сполук.
Робота виконана у відповідності з державними науково-технічними програмами “Нові хімічні речовини і матеріали малотонажного виробництва для заміни імпортованих” (проект № 2.11), “Виробництво, переробка та збереження сільськогосподарських тварин від захворювань та створення лікувально-профілактичних засобів” (проект № 03.06.01/001-95, 03.07/02441).
МЕТА РОБОТИ. Синтез тіосульфонатів з бензімідазольними фрагментами, розробка нових методів їх одержання, в тому числі і їх проміжних продуктів, встановлення їх структури, фізико-хімічних характеристик, оцінка реакційної здатності і біологічної активності для визначення можливих шляхів практичного застосування.
НАУКОВА НОВИЗНА. Вперше синтезовано тіосульфонати похідні бензімідазолу, що містять бензімідазольній фрагмент як зі сторони окисненої, так і зі сторони відновленої сірки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТІОСУЛЬФОНАТІВ ПОХІДНИХ БЕНЗІМІДАЗОЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок