Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЇ ПАЛЬНИКІВ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ СВІТЛА В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ

АВТОМАТИЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЇ ПАЛЬНИКІВ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ СВІТЛА В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЇ ПАЛЬНИКІВ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ СВІТЛА В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,05 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лубенець Сергій Васильович
Удк 621.3; 681.5
АВТОМАТИЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЇ
ПАЛЬНИКІВ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ СВІТЛА В ПРОЦЕСІ
ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ
Спеціальність 05.13.07 -
Автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Галай Микола Васильович,
Полтавський державний технічний
університет імені Юрія Кондратюка,
завідувач кафедрою автоматики та
електроприводу.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Путятін Євген Петрович, Харківський державний університет радіоелектроніки, завідувач кафедрою застосування ЕОМ;
кандидат технічних наук, професор Кондратець Василь Олександрович, Кіровоградський державний технічний університет, професор кафедри автоматизації виробничих процесів.
Провідна установа:
Харківський державний політехнічний університет Міністерства освіти України, кафедра системного аналізу і управління, м. Харків.
Захист відбудеться " 2 " липня 1999 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.01 при Кіровоградському державному технічному університеті Міністерства освіти України, 316050,
м. Кіровоград, пр. Правди, 70 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 316050, м. Кіровоград, пр.Правди, 70 а.
Автореферат розісланий 25 травня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради ______________________Каліч В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасні технології виготовлення неметалевих трубок не дозволяють з достатньою мірою точності дотримуватись таких параметрів, як внутрішній діаметр трубки, товщину її стінки, що встановлені відповідними технічними вимогами. Так, наприклад, при виробництві кварцових та полікорових трубок, які використовуються в якості пальників газорозрядних джерел світла типу ДНаТ та ДРЛ, відносне відхилення внутрішнього діаметра кварцових трубок від потрібного може досягати 15% при допустимому 3%, полікорових трубок - 5% при допустимому 1,5%. Такий розкид значень діаметра, а також неякісність виготовлення розрядних трубок (еліптичність їх поперечного перерізу, наявність сколів та ін.) призводить до масового браку продукції (близько 50-60%), що пов'язано з виникаючим при цьому розкидом параметрів ламп.
Детальне вивчення технологічних процесів та дослідження проблеми показали, що на точність та якість виготовлення пальників впливає багато факторів, уникнути яких одночасно досить складно. В зв'язку з цим виникла необхідність розділяти виготовлені трубки на класи (сортувати) по результатам замірів їх внутрішнього діаметра з метою визначення дозування ртуті в пальниках і отримання ламп із стабільними параметрами для зменшення браку та зниження енергозатрат при їх експлуатації.
Для автоматизації процесу класифікації розрядних трубок був розроблений автоматичний пристрій (Японія), працюючий по принципу вимірювання їх мас. Знаючи масу трубки, її зовнішній діаметр і довжину, а також густину матеріалу, з якого вона виготовлена, можна обчислити товщину стінки трубки та її внутрішній діаметр. Однак, через посередність цього методу, пристрій не забезпечує високої точності вимірювань і широкого практичного застосування на вітчизняному виробництві не отримав. До того ж, він не дозволяє виконувати контроль якості виготовлення розрядних трубок.
В даний час вимірювання внутрішнього діаметра кварцових, ситалових, полікорових та інших неметалевих трубок і розділення їх на класи виконується вручну спеціальними калібрами (щупами). Використання ручного труда, монотонність і одноманітність виконуваних операцій, а також застосування контактних вимірювальних засобів значно знижує продуктивність та точність класифікації. Вимірювальні щупи при контакті з абразивним матеріалом трубки стираються, постійно забруднюються, що потребує періодичного їх очищення та заміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЇ ПАЛЬНИКІВ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ СВІТЛА В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок