Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ ТА ЇХ ЕНДОБІОНТИ ЯК КОМПОНЕНТ ГІДРОПАРАЗИТАРНИХ СИСТЕМ

ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ ТА ЇХ ЕНДОБІОНТИ ЯК КОМПОНЕНТ ГІДРОПАРАЗИТАРНИХ СИСТЕМ

Назва:
ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ ТА ЇХ ЕНДОБІОНТИ ЯК КОМПОНЕНТ ГІДРОПАРАЗИТАРНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОБІОЛОГІЇ
На правах рукопису
УДК [574.58+(594:576.89)] (28)
ЮРИШИНЕЦЬ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
 
ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ ТА ЇХ ЕНДОБІОНТИ ЯК КОМПОНЕНТ ГІДРОПАРАЗИТАРНИХ СИСТЕМ
03.00.17 - гідробіологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-1999
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідробіології НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, с.н.с., Харченко Тарас Андрійович,
Інститут гідробіології НАН України, зав. відділом санітарної та технічної гідробіології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, с.н.с, Шевцова Людмила Василівна, Інститут гідробіології НАН України, зав. відділом гідробіології річкових систем.
кандидат біологічних наук, Кілочицький Петро Якович, Київський університет ім. Т.Шевченка, доцент кафедри зоології, біологічного факультету.
Провідна установа: Інститут зоології ім. Шмальгаузена НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “2” лютого 1999 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.213.01 в Інституті гідробіології НАН України за адресою: 254210, м.Київ, пр. Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідробіології.
Автореферат розісланий “22” грудня 1998 року
 
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат біологічних наук Н.В.Смирнова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. У зв’язку із інтенсивним природокористуванням, зарегулюванням течії річок та створенням водосховищ змінюється видовий склад та ценотичні характеристики двостулкових молюсків - важливого компоненту макрозообентосу та перифітону прісних водойм.
Двостулкові молюски відіграють значну роль в водних екосистемах . Цей клас тварин складає одну з груп, що домінують по біомасі. Детальне вивчення двостулкових молюсків необхідне для вірного розуміння багатьох біологічних процесів, що відбуваються в гідроекосистемах. Будучи фільтраторами-седиментаторами, двостулкові молюски одночасно із забезпеченням себе їжею осаджують у вигляді аглютинатів значну кількість сестону, даючи початок детритним ланцюгам живлення в бентосі i відіграючи вагому роль в процесах самоочищення водойм. Значна кількість двостулкових молюсків (дpейсени, кульковi та гоpошинковi) є об’єктом живлення риб та деяких інших водяних тварин. Двостулкові молюски виступають в ролі хазяїв цілого ряду ендобіонтів (паразитів та коменсалів), що використовують молюсків як субстрат прикріплення, середовище мешкання та джерело власного живлення. Водночас, деякі види двостулкових молюсків самі використовують енергію інших організмів, паразитуючи на личинкових стадіях. Все це свідчить про те, що симбіоз у вигляді паразитизму, коменсалізму та інших видів співіснування відіграє значну роль в життєвих циклах двостулкових молюсків прісних водойм.
Для більш повного розуміння ролі двостулкових молюсків та їх ендобіонтів в прісноводних екосистемах необхідне комплексне вивчення їх як симбіоценотичної єдності.
Вивчення симбіоценотичних систем дозволяє поєднати гідробіологічні та паразитологічні методи дослідження гідробіонтів на організменому, популяційному та біоценотичному рівнях із гідробіологічних позицій, розглядати паразитів та коменсалів молюсків як ще один трофічний рівень водних екосистем.
На сьогодні постала серйозна проблема боротьби із біоперешкодами у водопостачанні, що обумовлені обростанням дрейсенами гідротехнічних споруд, водозаборів, каналів, водоводів та магістральних трубопроводів зрошувальних систем. Вивчення складу та динаміки симбіоценотичної системи “двостулкові молюски - ендобіонти” актуальне з огляду на можливе застосування отриманої інформації в розробці біологічних методів боротьби з біоперешкодами, створюваними дрейсеною.
Дослідження механізмів функціонування симбіоценотичних систем необхідне також для розуміння процесів поширення ендобіонтів в популяціях хазяїв і запобіганню виникнення епізоотій гідробіонтів, що мають господарське значення.
Комплексний підхід до вивчення молюсків та їх ендобіонтів з симбіоценотичних позицій є подальшою розробкою ідей та напрямків паразитоценології, започаткованих О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ ТА ЇХ ЕНДОБІОНТИ ЯК КОМПОНЕНТ ГІДРОПАРАЗИТАРНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок